Termin : 04.04-08.04.2019 r.
Ramowy program:

1dzień /04.04.2019 r. czwartek/– Wyjazd z miejsca zbiórki – Rynek św. Jana Pawła II o godz. 6.00. Przyjazd do Studzienicznej koło Augustowa. Na wyspie połączonej z lądem usypaną groblą stoi murowana kaplica Najświętszej Marii Panny z 1872 r., kolejne Sanktuarium Maryjne diecezji ełckiej. We wnętrzu mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej,  XVIII-wieczna kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz został ukoronowany w 1995 r. koronami poświęconymi przez Jana Pawła II. Obok kaplicy znajduje się zadaszona studzienka z cudowną wodą mającą ponoć moc uzdrawiającą. W XVIII w. żył tu pustelnik-zielarz, były żołnierz Wincenty Murawski. Miał on w 1782 r. odbyć pieszą pielgrzymkę do Rzymu by uzyskać zgodę od papieża na cztery odpusty w Studzienicznej: na św. Jana Nepomucena, św. Tekli, św. Anny i Zesłania Ducha Świętego. Dziś, główne uroczystości w sanktuarium odbywają się w Zielone Świątki.  Obiad. Przejazd na Litwę. Przekroczenie granicy. Przyjazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. obiadokolacja, spacer po Wilnie, nocleg.

2 dzień /05.04.2019 r. piątek/ – Śniadanie, Zwiedzanie miasta Poznawanie starówki: słynna Ostra Brama, kościół św. Piotra i Pawła, klasztor św. Trójcy, prawosławny klasztor św. Ducha, zaułek bernardyński wraz z domem Adama Mickiewicza, gotycki kościół św. Anny. Msza Święta w kościele. Wyjazd i spacer po wzgórzu Trzech Krzyży – podziwianie panoramy miasta. Obiadokolacja w hotelu. Wieczorny spacer po Wilnie.

3 dzień /06.04.2019 r. sobota/ Po śniadaniu wykwaterowanie, kontynuacja zwiedzania Wilna: Cmentarz na Rossie, Dzielnica Żydowska, klasztor franciszkański, dom Moniuszki. Czas wolny na mieście. Ok. godziny 16.00 wyjazd z Wilna do Szumska. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień /07.04.2019 r. niedziela/– Śniadanie o godz.9.00, rekreacyjne zwiedzanie okolic Szumska, godz. 12.00 Msza święta koncelebrowana przez ks. Grzegorza Słabego ,dary od parafian z Kłobucka dla kościoła w Szumsku, obiad integracyjny u polskich rodzin na Wileńszczyźnie  (na obiad zabieramy z Polski , prezenty  np. bombonierki, makatki  obrusiki, ręczniki itp.), powrót do hoteliku, godz.  19.30 kolacja i  nocleg.

5 dzień /08.04.2019 r. poniedziałek/ godz. 7.30 śniadanie, wizyta w polskiej szkole w Szumsku, dary dla dzieci i nauczycieli, pożegnanie, odjazd w kierunku Trok, przejazd przez Góry Ponarskie (krótki postój przy cmentarzu Powstańców Listopadowych) Troki dawna stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego – siedziby Kiejstuta i Witolda. Podziwianie krajobrazu kompleksu jezior trockich. Odwiedzenie Nowego Zamku na półwyspie, ulicy, karczmy i cmentarza Karaimów, Kościoła Farnego z 1409 r. ufundowanego przez Księcia Witolda.  Posiłek w Trokach, przejazd przez granicę, postój przy jeziorze Białym przed Augustowem, przejazd przez Warszawę, powrót w godzinach nocnych.

Świadczenia:
2 noclegi w Szumsku /36 km od Wilna, na granicy z Białorusią/
2 noclegi w Wilnie
4 śniadania
4 obiadokolacje
Obiad w pierwszym dniu i ostatnim dniu
autokar Lux

Koszt: 750 PLN.

ubezpieczenie KL 20000 euro NNW 15000 zł BP 1000 zł
pilot + przewodnik na trasie całej pielgrzymki
przewodnik w  Wilnie
Opłaty parkingowe , opłaty drogowe viatoll
Gwarancja Urzędu Marszałkowskiego
Msza Święta w Wilnie – pierwszy piątek miesiąca
Msza Święta w Szumsku – niedziela

Spotkanie dla Osób zapisanych – w niedzielę 03. Lutego 2019 r. o godz. 16:00 na Stołówce  ELDORADO. Wpłacamy całą pozostałą cześć kosztów (550 zł). JEST TO OSTATECZNY TERMIN UREGULOWANIA PŁATNOŚCI. Omówienie wszelkich szczegółów wyjazdu. WSZELKIE ZAPYTANIA POD NUMEREM TEL. 601 73 53 18. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Grzegorz Słaby. Zaliczka 200 zł już wpłacona do biura podróży – w przypadku rezygnacji z wyjazdu – nie podlega zwrotowi.

Zapraszamy