3 lutego 2019 r. naszą parafię nawiedził w ramach Wizytacji Kanonicznej JE Ksiądz Arcybiskup Doktor Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. O godzinie 10.20 przywitał Go Ksiądz Proboszcz Wiesław Korpeta przekazując symbolicznie klucze do świątyni. Ksiądz Arcybiskup był obecny na dwóch Mszach Świętych wygłaszając okolicznościowe kazania. Uczestniczyli w nich wierni oraz reprezentanci wszystkich grup modlitewnych, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, dzieci, młodzież, liturgiczna służba ołtarza. Mszę o godzinie 10.30 odprawił Sekretarz Księdza Arcybiskupa Ks. dr Mariusz Trojanowski a oprawę muzyczną zadbała schola dziecięca. Uroczystą sumę w intencji parafian celebrował Ksiądz Metropolita. Chór parafialny oraz schola parafialna zatroszczyli się o część muzyczną liturgii. Na Mszach św. był również obecna Ksiądz Prałat Stanisław Iłczyk, Dziekan Regionu Częstochowa.

W godzinach popołudniowych, po spotkaniu z księżmi z dekanatu Ksiądz Arcybiskup odwiedził mieszkania Pana Organisty, Księży Wikariuszy oraz Księdza Emeryta Kan. Andrzeja, podpisał również stosowne dokumenty w kancelarii parafialnej.

O godzinie 15 licznie zgromadzeni wierni spotkali się na wspólnej modlitwie odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego na cmentarzu grzebalnym, a następnie wszyscy modlili się przy grobie Kapłanów.

Należy nadmienić, że kilkugodzinna wizyta Arcypasterza w ramach wizytacji kanonicznej była poprzedzona wcześniejszymi wizytami Księży – pracowników Kurii Częstochowskiej, które miały już swój początek jesienią 2018 r.