1. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Kościele XI. Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2. XIV. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Wszyscy kierowcy, motocykliści, rowerzyści i członkowie ich rodzin są zaproszeni do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc śwKrzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach bezpiecznie, spokojnie i z sercem odnowionym,
z życzliwością do ludzi.

3. W poniedziałek przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzech przeciwko życiu człowieka.

4. W środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej,  dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. Przypada dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie wszystkich polskich kapłanów pomordowanych w czasie okupacji niemieckiej oraz tych, którzy byli ofiarami reżimu rosyjskiego lub władzy komunistycznej w okresie PRL-u.

5. W maju nabożeństwa majowe o g.17.30. Postarajmy się ozdobić krzyże
i kapliczki.

6. Przypada I. piątek miesiąca. Zachęcamy do sakramentu pokuty. Do CHORYCH i STARSZYCH udamy się w odpowiednim czasie – udzielimy informacji. W nagłych przypadkach udajemy się natychmiast.

7. W sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Uroczystość Głównej Patronki Archidiecezji Częstochowskiej. Odnowienie milenijnego aktu oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie. Dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków na emigracji. Pamiętajmy o biało- czerwonej, albo maryjnej fladze. Msze św.: 6.30, 7.00, 9.00 i o 18.00 (niedzielna). Święto narodowe Konstytucji 3-Maja !!!

!!!

W roku 2020 uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (3 maja) zbiega się z obchodem IV. niedzieli wielkanocnej. Zgodnie z zasadami pierwszeństwa dni liturgicznych uroczystość maryjna powinna być obchodzona
w poniedziałek (4 maja).

Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała, że:

* uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja 2020 r. (wieczorem 1 maja odmawiamy I. nieszpory uroczystości)

* w niedzielę, 3 maja, obchodzimy IV. niedzielę wielkanocną (wieczorem 2 maja odmawiamy I. nieszpory IV. niedzieli wielkanocnej).

!!!

W sobotę, 2 maja, imieniny naszego Pana ORGANISTY (a w najbliższym czasie również Jego MAŁŻONKI). Życzymy Im obfitości ŁASK BOŻYCH !

8. W naszej świątyni do 50.osób na Mszach św. i nabożeństwach. Zakryte usta i nos.

9. Przed Mszami św. dyżurujemy w konfesjonałach.

Odnośnie I. Komunii św.
oczekujemy na decyzje Władz.

10.  Wspierajmy się wzajemnie – szczególnie w rodzinach.

11. Ołtarz odnowiony;  po kilkunastu latach (po odnowieniu) wróciły: obraz św. Izydora (wkrótce wykonamy ramy) i aniołki w stallach. W najbliższym czasie inne poważne prace. Oczekujemy (wg zapewnień) na wsparcie !!!

12. Ofiary złożono:
     z ul. 3. Maja – 250
     z ul. Sadowej – 200
    z ul. Mickiewicza – 100
     z ul. Wały – 200
     z ul. Okólnej – 300
BÓG ZAPŁAĆ !

13. Apel do RODZICÓW – kontrolujmy, czy dzieci znają pacierz:  „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga”, itd.

14. W środę 29 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. za Zmarłych w miesiącu kwietniu.

W kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu
nie używamy różnego rodzaju poduszek.
W kruchcie kościoła nie zostawiajmy żadnych czasopism oraz obrazków.