1. Kalendarz liturgiczny:
Środa – św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Taca na Seminarium Duchowne.

3. Zbiórka na archikatedralne uczelnie katolickie.

4. Dziękuję WSZYSTKIM, którzy uczestniczyli w Uroczystości Bożego Ciała. Mimo ograniczeń można było dostrzec właściwe zachowanie, skupienie, mimo wszystkiego przebieg uroczystości wspaniały, przy mniejszej ilości WIERNYCH także i ofiarność nieco większa niż w ubiegłym roku.

5. W OKTAWIE – po nabożeństwie procesja wokół kościoła.

6. Szczególny obowiązek przygotowania dzieci do przyjęcia SAKRAMENTÓW św. spoczywa na RODZICACH. Pamiętajmy o 9. piątkach miesiąca!!!

7.Uczestnictwo w Mszach św. bez ograniczeń, ale zakrywamy usta i nos.

8. Zakończenie OKTAWY BOŻEGO CIAŁA  w czwartek. Msza św.- za PARAFIAN – o 18.00. Po procesji: błogosławieństwo DZIECI, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Do uczestnictwa w procesji zapraszamy wszystkich (procesja wokół kościoła i bez rozważań). Przy ostatnim ołtarzu spotkanie z dziećmi.

9.W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.:6.30,7.00 i 18.00. Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne (KPK kan.1251).

10. W sobotę Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To okazja, by przypomnieć o tych, którzy musieli opuścić swój kraj z obawy przed prześladowaniem.

11.Codziennie przed Mszami św. dyżurujemy w konfesjonałach. Na życzenie udajemy się do Chorych (dowóz przez zainteresowanych).

12. Ofiary złożono:
– z Rybna – 100 zł                  
– z Rybna – 20 zł
– z ul.  ks. Ściegiennego – 100 zł
– Anonimowa – 100 zł
– z ul. 11. listopada – 120 zł
– Ministrant z ul. ks. Skorupki – 200 zł, patenę i stopień
– Dzieci I. Komunijne (6 grup) – 1200 zł
– z ul. Szkolnej – 400 zł
– z ul. Staszica – 350 zł
– z ul 3.Maja – 200 zł
– z ul. Szkolnej – 100 zł
– Ministrant z ul Asnyka – 200 zł.

Od NIEKTÓRYCH nie chciałem przyjąć ofiary, ponieważ już wiele razy składali na cele PARAFII. Są i tacy, którzy złożyli ofiary, ponieważ nie uczestniczyli w Mszach św. w czasie ograniczeń. „Bóg zapłać”.

13. Pamiętaliśmy o zdających egzaminy, także maturalne.

14. W tym roku nieco inne zakończenie roku szkolnego, ale zapraszamy na Mszę św. Dzieci, Młodzież, Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Msza św. 26 czerwca o godz. 8.00.

15. Jeszcze raz „Bóg zapłać” za piękną  Uroczystość Bożego Ciała.