1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą Rzymu, „Matką i Głową wszystkich kościołów świata”.  Odpust zupełny może uzyskać wierny, który nawiedzając Archikatedrę, pobożnie odmówi „Ojcze nasz” i  „Wierzę w Boga” – oczywiście spełniając i inne warunki, np. spowiedź, Komunia św. ….

Wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Czwartek – św. Jozafata, bpa i męczennika

Piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.


2. Dzisiaj XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce uwrażliwić na problem wolności religijnej jako jednego z podstawowych praw człowieka. Tę akcję nasza PARAFIA również wspiera materialnie.

3. W listopadzie przypominamy wiernym zwyczaj modlitewnego czuwania przy umierających, co jest realizacją przykazania miłości. Dbajmy o naszych Starszych i Chorych – tak wielu odchodzi bez przyjęcia sakramentów świętych .

4. W naszej Wspólnocie od wielu niedziel jest zachowana ilość wiernych w świątyni, pamiętajmy o ostrożności: maski itd.

5. Przyjmujemy na wypominki roczne.

6. Taca na Seminarium.

7. Odnośnie wydarzeń:
– większość w naszej Wspólnocie to ludzie głębokiej wiary i myślący;
– zniszczoną skarbonkę pewne osoby znalazły w Łobodnie;
– ubolewam odnośnie naszej młodzieży (nawet ze starszych klas szkoły podstawowej) – tak bardzo protestowali z użyciem wulgarnych słów nawet w Częstochowie. Oczywiście, że to tylko „garstka” osób. Co na to rodzice???

8. W środę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości (1918). Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej. W naszej PARAFII Uroczystość Odpustowa ku czci św. Marcina – Patrona. Msze św. tak jak w niedzielę: 7.30 itd. Nie będzie procesji – uroczystość (w tym roku) bardzo skromna. Pamiętajmy jednak o sakramencie pokuty.

9. Ofiary złożono:
– z ul. 11 listopada – 100
– Anonimowa – 100

10. Wiele parafii otrzymuje (na zabytki) jakieś wsparcie, ponieważ w poprzednich latach wiele dóbr kościelnych (tak jak u nas) rozkradziono. My (jako Parafia) odpowiadamy krzykaczom – nie otrzymaliśmy od kilkunastu lat żadnego wsparcia (choć obiekty zabytkowe – jedne z najstarszych w Polsce), wszystko co robimy i będziemy robić to ofiary od części PARAFIAN – niekoniecznie dobrze sytuowanych.

11. Doba Eucharystyczna, każdego roku z 12 na 13 listopada. W tym roku, tylko 12 listopada od 7.30 do 18.00. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.