1. Kalendarz Liturgiczny:
Wtorek – Św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa    
Czwartek – Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

2. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia.

3. Kaplica adoracji otwarta – w dni powszednie – od 7.30 – 18.00.

4. Przed Mszami św. (na około 25 minut) księża dyżurują w konfesjonałach.

5. Wsparliśmy Misje i wiele akcji.

6. W poniedziałek rocznica śmierci śp. ks. Alojzego Omyły (zm. w 1957 r. pochowany w Kłobucku). Pamiętajmy w modlitwach.

7. Dziękujemy za uczestnictwo w Mszach św. z racji nadzwyczajnej kolędy. Dziękujemy za życzliwość i ofiary. Może i dobrze, że jest taka sytuacja, ponieważ można poznać FILARY naszej PARAFII. Tych, którzy zawsze wspierają lokalne środowisko i PARAFIĘ, ale są bez roszczeń!!! Pamiętaliśmy w WSZYSTKICH, nawet o Tych, którzy „łukiem” omijają naszą świątynię – w czasie trudnym jednak wiedzą, gdzie jest kościół i bazują na Tych PARAFIANACH, którzy utrzymują Tę Wspólnotę, świątynię, cmentarz i obejścia!!!

Przepraszamy – w Internecie ujęliśmy ulice: Cielebana i Srebrną, także wymienialiśmy w ogłoszeniach niedzielnych, ale w wyznaczony dzień pominęliśmy. Jednak pamiętamy o WSZYSTKICH mieszkańcach, także i tych dwóch ulic.

8. Dodatkowa Msza św. za WSZYSTKICH PARAFIAN i Tych, którzy byli nieobecni, w najbliższy piątek o godz. 17.00.

9. Wszelkie ofiary są udokumentowane, będą przeznaczone na podatki, za prąd (w kościele utrzymujemy ok. 12 stopni C), na inne cele (prosimy o wskazanie potrzebujących). Bez pomocy z zewnątrz PARAFIĘ utrzymujemy na plusie. Myślę, że w takim stanie Parafię pozostawię (w swoim czasie).

10. 21 stycznia Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka.

11. 22 stycznia rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Pamiętajmy o Tych, którzy polegli, których zesłano na Sybir, o Tych, którym skonfiskowano majątki. Mieszkańcy Kłobucka i okolic także mieli udział w Powstaniu. Odpowiedzialne zadania pełnili tutejsi duszpasterze, którzy nie dali się złamać.

12. 25 stycznia 76. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Polećmy Panu Bogu wszystkich zamordowanych.

13. Mam nadzieję, że Rodzice dzieci, które mają przystąpić do I. Komunii świętej metryki chrztu świętego (ważne) dostarczyli. Myślę, że Rodzice dbają o poznanie przez Ich dzieci katechizmu (niektóre dzieci nie znają Ojcze nasz…, czy Wierzę w Boga…).