1. Światowy Dzień Modlitw o Powołania – Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczęcie kwartalnych modlitw o powołania do służby w Kościele. Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej, ul. św. Barbary 41, kandydatów serdecznie zaprasza.

2. XV. Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Wszyscy kierowcy, motocykliści, rowerzyści i członkowie ich rodzin są zaproszeni do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach bezpiecznie, spokojnie i z sercem odnowionym, z życzliwością do ludzi.

3. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Zachęcamy do modlitwy o Miłosierdzie Boże dla całego narodu w rocznicę uchwalenia w 1956 r., ustawy dopuszczającej aborcję, która „obowiązywała” aż do 07 stycznia 1993 r. i kosztowała życie ok. 20 mln polskich nienarodzonych dzieci.

4. W czwartek św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła. Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego. W czasie II. wojny światowej jak i bezpośrednio po niej, duchowieństwo polskie gorliwie wypełniało swą misje duszpasterską – wiernie służąc Bogu i Ojczyźnie – czym narażało się na prześladowania okupantów. Podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej, blisko 3 tys. duchownych oddało swe życie za przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Wśród nich było 61. duchownych z diecezji częstochowskiej, między innymi: błogosławieni – ks. Ludwik Roch Gietyngier  i ks. Maksymilian Binkiewicz. Obóz w Dachau przeżyli nasi byli proboszczowie: ks. Augustyn Kańtoch i ks. Aleksander Konopka. Pamiętajmy o pomordowanych i zmarłych, którzy przechodzili katusze w tych ciężkich czasach.   

5. W maju nabożeństwa majowe o 17.30. Pamiętajmy o przystrojeniu krzyży i kapliczek. Jeżeli to możliwe, gromadźmy się na modlitwę przy kapliczkach.

6. Przypada I. sobota miesiąca.

7. Trwa przygotowanie do I. spowiedzi i Komunii św. (w trudnych warunkach !!!).
Odpowiedzialni za właściwe przygotowanie – RODZICE !!! Pamiętajmy – dyskusje o strojach, śpiewach, pamiątkach, składkach – mało ważne, najważniejsze to przygotowanie na spotkanie z Panem Bogiem.

8. Przed Mszami św. (zawsze) dyżurujemy w konfesjonale.

9. Wsparliśmy różne dzieła.

10. Ofiary złożono: z ul. Ogrójcowej – 200 zł