1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  – w czwartek – święto św. Marii Magdaleny,
  – w piątek – święto św. Brygidy,
  – w sobotę – wspomnienie św. Kingi,
  – w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej okazji poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 12 i 18. Ofiary złożone przy okazji poświęcenia pojazdów przekazane będą na zakup środków transportu dla misjonarzy, za które już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Pojazdy do poświęcenia prosimy ustawiać w Rynku oraz na podwórku przy plebanii.
 2. W sobotę, 21 sierpnia wyruszy dekanalno-parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki będzie przebiegać tak samo jak w poprzednie lata z zachowaniem przepisów sanitarnych. Osoby niepełnoletnie przy zapisie dostarczają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów. Natomiast 26 sierpnia – w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej wyruszy na Jasną Górę pielgrzymka rowerowa z naszej parafii. Już teraz można zarezerwować sobie wolne na te dni, natomiast zapisy ruszą po przyszłej niedzieli. Szczegółowe informacje u ks. Pawła. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach.
 3. W dniu dzisiejszym ks. Paweł – tegoroczny neoprezbiter, nasz nowy wikariusz o godzinie 12 odprawi Mszę św. Prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Życzymy księdzu Pawłowi, by z gorliwością realizował w naszej parafii kapłańskie powołanie i otaczamy Go naszą szczerą modlitwą.
 4. Przypominamy, iż zaświadczenia na rodziców chrzestnych pobieramy z parafii obecnego zamieszkania. Przepisy Prawa Kościelnego mówią, iż parafianami danej parafii stajemy się przez fakt zamieszkania a nie zameldowania.
 5. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca do pierwszej klasy Niższego Seminarium – Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie na rok szkolny 2021/2022. Szkoła ma swoją siedzibę w Częstochowie i jest dostępna dla młodzieży męskiej po ukończeniu szkoły podstawowej.  Niższe Seminarium Duchowne jest niepublicznym, czteroletnim liceum ogólnokształcącym z internatem. Po zakończeniu nauki w liceum jest przeprowadzany egzamin maturalny przebiegający zgodnie z ustalonymi procedurami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na dany rok szkolny. Więcej informacji na www.nsd.niedziela.pl i pod nrem: 34 324 11 09
 6. W zakrystii jest do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
  – od rodziny z ul. Kasztanowej – 100 zł
  – od rodziny z ul. 11 listopada – 100 zł.
 8. Drogim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.