1. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty  Stein), we wtorek Św. Wawrzyńca, w środę Św. Klary a w sobotę Św. Maksymiliana Marii Kolbego – jest to dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej. Po południu  godz. 16 zapraszamy na mszę św. z okazji uroczystości jubileuszowej 100 – lecia Powstań Śląskich. Po mszy św. odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu solistów zespołu Śląsk, występ okolicznościowy w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Kłobucczanie oraz inscenizacja historyczna Powstań Śląskich. Na te wydarzenia w imieniu organizatorów zaprasza Starosta Kłobucki. Na ten dzień udekorujmy  domy
  i ulice biało – czerwonymi flagami.
 3. W tym tygodniu w środę około godziny 17 zatrzyma się w naszej parafii na nocleg piesza pielgrzymka z Gdyni a w piątek około godziny 10 piesza pielgrzymka z Kalisza.
 4. W godzinach pracy kancelaryjnej przyjmujemy zapisy na pieszą dekanalno – parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 21 sierpnia oraz na pielgrzymkę rowerową w dniu 26 sierpnia. Przy zapisie na pieszą pielgrzymkę wpłacamy 10 zł na identyfikator oraz ubezpieczenie natomiast na pielgrzymkę rowerową 15 zł – w cenie identyfikator, ubezpieczenie oraz chusta pielgrzymkowa. Będzie można nabyć dodatkowe gadżety (czapki i znaczki). Osoby niepełnoletnie przy zapisie dostarczają pisemną zgodę rodziców lub prawnych opiekunów.
 5. Ze smutkiem przekazuję informację, iż z dniem 31 sierpnia na własną prośbę kończy posługę w naszym kościele Pan Sławomir dotychczasowy kościelny. Dziękujemy Panu Sławomirowi za 10 lat gorliwej, codziennej i sumiennie wykonywanej posługi. Życzymy Panu Sławomirowi szybkiego powrotu do zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
 6. Bóg zapłać za ofiary na kościół
  od pani z ul. Sadowej – 100 zł,
  od rodziny z ul. 11 listopada 100 zł,
  od rodziny z ul. Akacjowej – 300 zł,
  od rodziny z ul. ks. P. Ściegiennego – 50 zł, 
  od rodziny z ul. Wąskiej – 100 zł.
  od dwóch rodzin z ul. Sienkiewicza po 100 zł,
  od dwóch rodzin z ul. Baczyńskiego po 50 zł,
  z ul. ks. Skorupki – 50 zł
  od rodziny z ul. Częstochowskiej – 50 zł.
 7. W zakrystii możemy nabyć tygodnik katolicki Niedziela.
 8. Drogim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym na urlopach i wakacjach udanego i bezpiecznego wypoczynku.