1. Jutro rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Częstochowskiej.
  2. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. Dziś na Mszy św. o godzinie 16 modlimy się w intencji naszej ojczyzny wspominając Święto Wojska Polskiego oraz jubileusz 100 lecia Powstań Śląskich. Po zakończeniu mszy św. odbędą się okolicznościowe wydarzenia na które zaprasza Pan Starosta w imieniu organizatorów.
  4. Dziś odbędzie się IX edycja największego biegu pamięci w Polsce o nazwie „Tropem Wilczym – Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Rozpoczęcie o godzinie 12. Teren Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Wszystkich zainteresowanych zapraszają organizatorzy.
  5. W poniedziałek wspominamy Świętego Rocha. Przed wiekami w czasach zarazy za jego wstawiennictwem do Boga wielu zostało uratowanych od śmierci. W naszej parafii w ubiegłym roku powróciła figura św. Rocha na miejsce gdzie kiedyś stała kapliczka Jego imienia. W tym roku w rocznicę tego wydarzenia pragniemy również modlić się przez Jego wstawiennictwo. Zapraszamy w poniedziałek 16 sierpnia na mszę św. o godz. 18, po niej przejście lub przejazd pod figurę u zbiegu ulic Staszica i Zakrzewskiej. Tam odbędzie się wspólna modlitwa pod przewodnictwem kapłana. Serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę wyrusza nasza piesza pielgrzymka dekanalno – parafialna na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy do piątku. Program pielgrzymki umieszczony jest na plakatach. Natomiast 26 sierpnia organizujemy rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym dniu czyli 26 sierpnia zapraszamy na wieczór maryjny, który rozpocznie się o godz. 20.30 w oczekiwaniu na powrót pielgrzymów na rowerach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W imieniu kierownika pieszej pielgrzymki z Gdyni dziękuję wszystkim, którzy przyjęli i ugościli pielgrzymów.
  8. Bóg zapłać za ofiary na kościół od rodziny z ul. Cmentarnej – 200 zł oraz od rodziny z ul. ks. P. Ściegiennego – 200 zł.
  9. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym na urlopach i wakacjach dobrego i bezpiecznego wypoczynku.