1. W dniu wczorajszym odbyła się piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Dziękuję księdzu Pawłowi oraz druhom strażakom za przygotowanie i poprowadzenie pielgrzymki. Dziękuję zespołowi muzycznemu, osobom niosącym krzyż, tabliczkę z nazwą dekanatu, tuby oraz wszystkim, którzy włączyli się w pielgrzymowanie. Bóg zapłać Panu Burmistrzowi za ufundowanie pamiątek najmłodszym i najstarszym pielgrzymom. W czwartek natomiast wyruszy na Jasną Górę pielgrzymka rowerowa z naszej parafii. Zachęcamy do włączenia się w pielgrzymowanie. W tym dniu – w Uroczystość NMP Częstochowskiej zapraszamy na wieczór maryjny, który rozpocznie się o godz. 20.30 przy pomniku Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie. Tego dnia w Częstochowie odbędzie się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Rozpocznie się ona mszą świętą o godz. 7.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Kolejnymi punktami nawiedzenia będzie Msza św. o godz. 11.00 na Szczycie Jasnogórskim, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w Dolinie Miłosierdzia, w której będą uczestniczyć nasi parafianie z pielgrzymki rowerowej, Duszpasterstwo Akademickie o godz. 19.00 oraz czas osobistej modlitwy od godz. 21.30 w Dolinie Miłosierdzia. Zachęcamy także w tym dniu do uczestnictwa w czuwaniu na Jasnej Górze, które rozpocznie się apelem jasnogórskim. O godz. 22.00 Mszy św. będzie przewodniczył O. bp Pacyfik Dydycz.
  2. Poproszono mnie o przekazanie pewnego ogłoszenia. W dniu 17 sierpnia w godz. 10.30 a 11.30 został zagubiony w Krzepicach złoty łańcuszek z zawieszoną obrączką oraz puzderko ze zdjęciem. Rzeczy te są cenną pamiątką dla osoby, która je zagubiła. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt. Przewidziana jest także nagroda pieniężna.
  3. W zakrystii jest do nabycia Tygodnik Niedziela.
  4. Bóg zapłać za ofiarę na kościół od rodziny z ul. Przechodniej – 50 zł oraz od pielgrzymów z Chorzewa i mieszkańców Kłobucka zgromadzonych na Mszy św. w naszym kościele w dniu 20 sierpnia – 280 zł.
  5. Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym na urlopach i wakacjach dobrego i bezpiecznego wypoczynku.