1. W tym tygodniu 1 września obchodzimy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Pamiętajmy także o obrońcach Kłobucka – o batalionie ON Kłobuck o żołnierzach oraz ich dowódcy kpt. Stanisławie Ostaszewskim.
  2. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 8.00 dyrekcje, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji,  rodziców oraz dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 10.30 poświęcenie przyborów szkolnych.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pamiętajmy o modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne oraz o modlitwie za kapłanów szczególnie tych, którzy pochodzą z naszej parafii. Chorych będziemy odwiedzać w piątek od godziny 9.00.
  4. Od wtorku pierwsza Msza św. poranna w tygodniu o godz. 6.30.
  5. Składam serdeczne podziękowania za obecność na wieczorze maryjnym w miniony czwartek. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pielgrzymki pieszej, rowerowej oraz czwartkowego apelu. Dziękuję księdzu Pawłowi, władzom samorządowym za okazaną życzliwość i pomoc, strażakom z OSP Kłobuck, którzy towarzyszyli nam i służą nam na każdym kroku, Policji, odpowiedzialnym za śpiew podczas pielgrzymki oraz orkiestrze, wszystkim pielgrzymom pieszym (170 osób) i rowerowym (25 osób).
  6. W dniach 1 i 2 października br. zaplanowana jest pielgrzymka autokarowa do Kębla i Wąwolnicy, najstarszego ośrodka pielgrzymkowego, poświęconego Matce Bożej. W sanktuarium w ołtarzu głównym znajduje się cudowna, drewniana figurka Matki Bożej Kębelskiej. Pielgrzymi nawiedzając i modląc się do Matki Bożej uzyskują odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Program pielgrzymki przewiduje zwiedzanie muzeów: Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Czartoryskich w Puławach oraz Stefana Żeromskiego w Nałęczowie, zwiedzanie Kazimierza. Msze św. w Klementowicach oraz w Wąwolnicy wraz ze zwiedzaniem. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, uczestnicy pielgrzymki winni posiadać zaświadczenie lub certyfikat potwierdzający dokonane szczepienia. Brak takowych może spowodować dla części uczestników niemożność uczestnictwa w zwiedzaniu w niektórych muzeach. Zapisy przyjmuje ksiądz Paweł po Mszy św. oraz Pan Stefan Sitkiewicz. Kolejność zapisu decyduje o kolejności wsiadania do autokaru i zajmowanym miejscu. Nocleg w pokojach 2,3,4 i 8 osobowych. Przy zapisie należy podać nr telefonu, adres zamieszkania oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 40 zł lub całą kwotę czyli 240 zł.
  7. 18 września (sobota) w ramach XX Dni Długoszowskich jest planowany rajd rowerowy do Nowej Brzeźnicy i z powrotem. Start przy pomniku ks. Jana Długosza o godz. 10. Chętni mogą się zapisywać u księdza Pawła lub u Pana Andrzeja Sękiewicza. Wszystkie opłaty jak ubezpieczenie i inne ponoszą organizatorzy czyli Stowarzyszenie Wieniawa . Zapisy do 15 września.
  8. W zakrystii możemy nabyć Tygodnik Katolicki Niedziela.
  9. Bóg zapłać za ofiary na kościół od rodz. z ul. Staszica – 150 zł, z ul. Jasnej – 400 zł, z ul. Częstochowskiej – 100 zł, od rodziny z ul. ks. Ściegiennego -100 zł, od rodziny z ul. Korczaka – 100 zł, z ul. Ogrodowej – 100 zł oraz dwie ofiary anonimowe po 100 zł.