XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021

 1. W poniedziałek obchodzimy święto Św. Łukasza – dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.
 2. We wtorek przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Dzień ten jest wyrazem hołdu dla kapłanów, którzy w historii Polski swoją postawą dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej. W minioną środę przypadała 25 rocznica śmierci byłego proboszcza naszej parafii śp. ks. Wiktora Tomzika.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 17.15. W tym tygodniu poprosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałek – Żywy Różaniec, we wtorek – dzieci, w środę – Rada Parafialna, w czwartek – chór, w piątek –schola, w sobotę – młodzież.
 4. 28 września odbyło się spotkanie z Radą Parafialna, której przedstawiłem plany prac gospodarczych o których można także przeczytać w Nowinach Parafialnych.
 5. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas II szkół ponadpodstawowych odbędzie się w sobotę 23.10. 2021 o godz. 09.00 w kościele.
 6. W gablotach umieszczone są zdjęcia grupowe z ostatniej pielgrzymki autokarowej. Chętni proszeni są o kontakt w zakrystii lub z Panem Stefanem Sitkiewiczem. Przy zapisie proszę podać oznaczenie zdjęcia.
 7. Zachęcamy do lektury Nowin Parafialnych, które można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.  Jest także tygodnik katolicki Niedziela.
 8. Przed wejściem do zakrystii są do odebrania materiały katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 9. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy za wypominki za zmarłych. Kartki znajdują się na ławkach pod chórem. Prosimy o czytelne umieszczanie na nich imion i nazwisk zmarłych. Na osobnych kartkach podajemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
 10. Dziękuję pięciu osobom oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 1  z kasy III A i III B za pomoc w kwestowaniu podczas Dnia Papieskiego. Zebrano kwotę 3194 zł i 84 gr. Bóg zapłać za dar serca.
 11. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej i Św. Józefa – patrona tego roku oraz dobrego zdrowia.