XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10.2021

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny.
 2. W czwartek obchodzimy 95 rocznicę ustanowienia Diecezji częstochowskiej.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 17.15. W tym tygodniu poprosimy o prowadzenie różańca: w poniedziałek – Schola, we wtorek – dzieci, w środę – Rada Parafialna, w czwartek – chór, w piątek – Żywy Różaniec, w sobotę – młodzież.
 4. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas II szkół ponadpodstawowych odbędzie się w sobotę 30.10. 2021 o godz. 11.00 w kościele.
 5. W gablotach umieszczone są zdjęcia grupowe z ostatniej pielgrzymki autokarowej. Chętni proszeni są o kontakt w zakrystii lub z Panem Stefanem Sitkiewiczem. Przy zapisie proszę podać oznaczenie zdjęcia.
 6. Zachęcamy do lektury Nowin Parafialnych, które można nabyć w zakrystii w cenie 6 zł.  Jest także tygodnik katolicki Niedziela.
 7. Przed wejściem do zakrystii są do odebrania materiały katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Za kilka dni przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Procesja z modlitwą za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu oraz z wypominkami jednorazowymi rozpocznie się o godz. 11.30 a po niej Msza św. na cmentarzu. Prosimy nie odkładać sprzątania grobów na ostatnią chwilę.
 9. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy za wypominki za zmarłych. Kartki znajdują się na ławkach pod chórem. Prosimy o czytelne umieszczanie na nich imion i nazwisk zmarłych. Na osobnych kartkach podajemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
 10. Ksiądz Rektor Niższego Seminarium Duchownego tak jak każdego roku zwraca się z prośbą  o zorganizowanie zbiórki płodów rolnych oraz ofiar pieniężnych. Wiem, że tradycją w naszej parafii od kilku lat jest wspieranie seminarium zbiórką ofiar pieniężnych. W przyszłą niedzielę przeprowadzimy taką zbiórkę do puszek.
 11. Wszystkim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej i Św. Józefa – patrona tego roku oraz dobrego zdrowia.