Mszę św. (sumę) o godz. 12.00 odprawił, w intencji śp. Księdza Arcybiskupa Stanisława NOWAKA, ks. dr Jerzy Bielecki – Rektor Niższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej.

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we wtorek – Św. Młodzianków.
  2. W środę rocznica wyboru Pasterza Archidiecezji Arcybiskupa Wacława Depo. W tym dniu w sposób szczególny otaczamy modlitwą Metropolitę Częstochowskiego.
  3. W piątek zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne na godz. 17.30 z okazji zakończenia Starego Roku.
  4. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. w porządku niedzielnym.
  5. Przyszła niedziela, niedzielą miesięcznej adoracji.
  6. Ochotnicza Straż Pożarna w Kłobucku, składa podziękowania wszystkim mieszkańcom naszej parafii, za wsparcie udzielone przy rozprowadzaniu kalendarzy. Cieszymy się, że nasze kalendarze tak chętnie są przyjmowane przez mieszkańców. Kwota zebrana do puszek to: 3 332,26 zł oraz 2 euro. Zapewniamy, że już wkrótce zebrane środki wraz z innymi dotacjami, pomogą nam w pozyskaniu nowego wyposażenia co przełoży się na jeszcze większą skuteczność naszych działań ratowniczych. Ze strażackim pozdrowieniem – Strażacy OSP Kłobuck.
  7. Ojcowie Oblaci z Lublińca dziękują za wsparcie z okazji animacji misyjnej w naszej parafii. Złożono kwotę 4 600 zł..
  8. Informujemy, iż podczas dni, kiedy temperatura na dworze jest ujemna (i zdarza się, że niektóre osoby przechodząc przez przedsionek pozostawiają drzwi otwarte) wejście do kościoła będzie zamknięte. Zapraszamy na modlitwę do kaplicy adoracji, która jest dostępna od godz. 7.00 do 18.00
  9. Kilka dni temu w kościele znaleziono złoty kolczyk. Jest do odebrania w zakrystii.
  10. Wizyta duszpasterska w tym roku nie odbędzie się  w tradycyjnej formie ze względu na trwającą pandemię. W naszej parafii tak jak w ubiegłym roku zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na wspólną modlitwę do naszej świątyni  na godzinę 17.00. Od godziny 16.40 okazja do spowiedzi św. Będzie można złożyć ofiarę na potrzeby parafii w podpisanej kopercie lub anonimowo. Rodziny, które z uzasadnionej przyczyny poproszą o kolędę indywidualną proszone są o kontakt z księdzem proboszczem. Po Nowym Roku zapraszamy do wspólnej modlitwy:

W poniedziałek 3.01. ulice: Okólna, Nadrzeczna, Rynek Jana Pawła II, Strażacka, Słoneczna, Żytnia, Gwiezdna, Gajowa, Spadkowa, Cmentarna, Sadowa i Krzywa.

We wtorek 4.01. ulice: Ogrójcowa, Sportowa, Topolowa, Jasna, ks. Ściegiennego, Polna, Kwiatowa, Kołłątaja, Asnyka, Mickiewicza, Witosa i Chodkiewicza.

W środę 5.01. ulice: Piaskowa, Długa, Przejazdowa, Wspólna, Wiejska, Spokojna, Kręta, Przechodnia nr 10, Żabia i Rybno.

11. Drogim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej, opieki oraz dobrego zdrowia.