1. We wtorek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych”.
 2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. (Osoby, które na ten dzień miały wyznaczone Msze św. proszę, by zapoznały się ze zmianami godzin). Tego dnia obowiązuje nas post ścisły, tj. jakościowy i ilościowy. Do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązane  są osoby, które ukończyły 14 rok życia. Natomiast osoby między 18 a 60 rokiem życia mogą tego dnia spożyć tylko trzy posiłki, w tym jeden do syta.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 4. W piątek odwiedzimy chorych w godzinach 9.00 – 12.00.
 5. Rodziny, które przeżywają pogrzeby swoich bliskich zachęcamy, by skorzystały ze spowiedzi św. w przeddzień pogrzebu lub w dzień pogrzebu podczas porannych Mszy św.
 6. W przyszłą niedzielę będą obecni wśród nas przedstawiciele Redakcji Tygodnika Niedziela.
 7. Przed zakrystią są do odebrania materiały katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 8. W Wielkim Poście zapraszamy na „Czwartek z wiarą”. Każdego czwartku o godz. 18.30 będą odbywać się w naszym kościele katechezy mówiące o pięknie i fundamentach naszej wiary. Zapraszamy zwłaszcza rodziców dzieci pierwszokomunijnych oraz wszystkich, chcących lepiej zrozumieć naszą chrześcijańską wiarę.
 9. W nadchodzącym tygodniu ukaże się od dawna zapowiadania i oczekiwana książka ks. prof. dra hab. Kazimierza Łataka pt. „Klasztor kłobucki – przestrzeń – ludzie – aktywność – kultura”. Promocja książki przez samego Autora jest planowana 19 marca, natomiast będzie ją można nabywać, najprawdopodobniej, od przyszłej niedzieli, czyli od 6 marca (zawiera blisko 400 stron, cena 30 zł). Liczymy również, że 6 marca ukaże się 58 numer „Nowin Parafialnych”. Znajduje się w nim bardzo dużo wiadomości na temat nadchodzących wydarzeń oraz uroczystości w naszej parafii (cena 6 zł). Gorąco zachęcamy do lektury obydwu pozycji.
 10. Zachęcamy do lektury Niedzieli, którą można nabyć w zakrystii.
 11. Bóg zapłać za ofiary na prace inwestycyjne – 5660 zł.
 12. W związku z działaniami wojennymi na Ukrainie, Caritas Polska organizuje pomoc charytatywną dla mieszkańców tego kraju. Zbiórka do puszek odbędzie się dziś po Mszy św. oraz w Środę Popielcową. Natomiast od jutra rozpoczynamy zbiórkę rzeczy pierwszej potrzeby, takich jak: kołdry, śpiwory i koce (nowe lub wyprane), nowe ręczniki, wszelkie środki czystości  oraz do  mycia (mydła, płyny do prania i kąpieli). Serdeczna prośba, by rzeczy te były popakowane osobno. Można je będzie składać w salce ze szklanymi drzwiami przy garażach na probostwie. Bóg zapłać za dar serca.
 13. Trwają prace synodalne w naszej archidiecezji. Ważnym elementem procesu synodalnego jest zbieranie opinii i głosów na temat kościoła poprzez ankietę synodalną, którą możemy pobrać w zakrystii.
 14. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.