1. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek w godz. od 9.00 do 12.00 odwiedziny chorych i starszych wiekiem. Prosimy o zgłaszanie ich do czwartku w zakrystii. W sobotę przypada 17 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, iż w jego osobie mamy wielkiego orędownika w niebie.
  2. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny Wieczór z wiarą.
  3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15. Natomiast za dwa tygodnie Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się o godz. 16.30.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego sanktuarium na autorski projekt muzyczny w wykonaniu Pani Agnieszki Fiuk oparty na tekstach ośmiu psalmów biblijnych, które w niewiarygodny sposób opowiadają wydarzenia, emocje, uczucia towarzyszące drodze jaką autorka przeszła w swoim życiu. Koncert „Ocalona” to czas wytchnienia dla zmęczonych, utrudzonych codziennością i sztucznością elektronicznego świata, niespokojnych we własnej codzienności „zagubionych i uciekających” dla młodszych i starszych. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 19.00. Po koncercie będzie można nabyć płyty autorstwa Pani Agnieszki.
  5. Członkowie orkiestry składają serdeczne podziękowania za wsparcie dla Aleksandry Filak. Zebrana kwota to 3191 zł 41 gr. Jednocześnie kwestujący informują, że zbiórka trwa nadal i można wpłacać pieniądze na podane konto na ulotce lub bezpośrednio do kolegów i koleżanek z orkiestry.
  6. Informujemy, iż od kilku dni można korzystać z wody na cmentarzu. Apelujemy by śmieci cmentarnych oraz gałęzi nie wyrzucać poza ogrodzenie cmentarne.
  7. Przed wejściem do zakrystii są do odebrania materiał katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Wychodząc z kościoła oraz w zakrystii możemy nabyć Tygodnik Katolicki Niedziela w którym jest relacja z prezentacji książki ks. profesora Kazimierza Łataka: „Klasztor Kłobucki – przestrzeń – ludzie – aktywność – kultura”, która odbyła się w naszym kościele. Są także Nowiny Parafialne w cenie 6 zł, świece wielkanocne rozprowadzane przez Caritas w cenie 10 zł a także cegiełki-koperty na wielkopostną jałmużnę. Jest to wsparcie na utrzymanie placówek prowadzonych przez Caritas naszej diecezji.
  9. Osoby, które pobrały ankietę synodalną proszone są o przesłanie jej na wskazany adres lub dostarczanie do zakrystii do końca miesiąca.
  10. Dziękuję tym osobom, które skorzystały z rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi wielkopostnej na ostatnią chwilę. Skorzystajmy z niej także w dni powszednie rano i wieczorem, by uniknąć kolejek i pośpiechu w niedzielę palmową. Dziękuję także księdzu Pawłowi za poprowadzenie rekolekcji.
  11. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.