1. „Chrystus zmartwychwstał – Prawdziwie zmartwychwstał” – takimi słowami pozdrawiali się pierwsi chrześcijanie na przekór tym, którzy ogłaszali śmierć Boga. Ktoś nas nawet określa, że jesteśmy ludźmi Wielkiej Nocy, ludźmi, którzy przeżyli własną Wielkanoc i zmartwychwstanie. Wpierw tę osobistą, gdy zmartwychwstajemy ze słabości i grzechów. I tę wspólnotową, kiedy jako wspólnoty kościelne, parafialne, diecezjalne zaczynamy żyć nowym życiem w blasku zmartwychwstania Chrystusa. Dziękuję wszystkim za świadectwo wiary i gorliwe przeżycie czasu Wielkiego Postu, za zaangażowanie i obecność na Drogach Krzyżowych, na  nabożeństwach Gorzkich Żali oraz w rekolekcjach. Za podjęcie wielkopostnych wyrzeczeń i jałmużnę na rzecz biednych, ubogich oraz dotkniętych okrutną wojną. Za trwanie na modlitwach w intencji duchowej odnowy naszej parafii i miasta Kłobucka (kolejne spotkanie w najbliższy czwartek), czwartkowe wieczory z wiarą i modlitwie o pokój w kaplicy adoracji. Dziękuję wszystkim rodzinom, dorosłym, młodzieży i dzieciom za zaangażowanie w Triduum Paschalne. Dziękuję grupom uwielbiającym Boga poprzez śpiew: scholom i  chórowi z Panem Organistą, a dziś także naszej orkiestrze za obecność na Mszy św. rezurekcyjnej. Dziękuję liturgicznej służbie ołtarza, która pod opieką księdza Pawła włożyła ogromny trud przygotowania liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wigilii Paschalnej oraz procesji rezurekcyjnej i dziękuję Wam za to, że jest was coraz więcej przy ołtarzu służąc Panu Bogu. Dziękuję księżom wikariuszom za przygotowanie dekoracji świątecznej.  Bóg zapłać druhom strażakom z OSP w Kłobucku za trwanie przy grobie oraz za uczestnictwo na procesji rezurekcyjnej.  Dziękuję za obecność  księdza kanonika Andrzeja Tomali, za posługę w konfesjonale w rekolekcje i Wielkim Tygodniu a także księdzu profesorowi Adamowi Fogelmanowi. Wszystkim Parafianom naszej prastarej Długoszowej parafii św. Marcina w Kłobucku oraz miłym Gościom w imieniu własnym oraz księży współpracowników życzę by Święta Wielkiej Nocy obudziły w nas nadzieję płynącą z pustego grobu, by moc zmartwychwstałego Jezusa dała iskrę wiary w możliwość pojednania i zaprzestania okrutnej wojny, przelewu niewinnej krwi, płaczu dzieci, ojców i matek. Niech szczególnie mocno zabrzmią słowa skierowane przez Zmartwychwstałego do zalęknionych niewiast w poranek wielkanocny: Pokój wam! Niech ten pokój zamieszka także w naszych rodzinach i naszych sercach. Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
  2. Porządek Mszy świętych jutro jak w każdą niedzielę.
  3. W najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Zapraszamy do naszej świątyni na godz. 15.00 na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z  klas I ponadpodstawowych oraz VIII odbędzie się w sobotę 23.04.o godz. 9.30
    w kościele.