1. Rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Prosimy o przystrojenie krzyży i kapliczek. W miarę możliwości gromadźmy się przy nich ze śpiewem pieśni i litanii do Matki Bożej, by dać świadectwo wiary. W ostatnich dniach zostały zakończone prace wokół odnowionej wcześniej kapliczki przy zbiegu ulic: Długosza i Ogrójcowa. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom i Osobom zaangażowanym w te prace. W tym roku planowany jest remont kolejnych dwóch kapliczek znajdujących się przy ul. ks. Jana Długosza oraz Okólnej.
  2. Dziś obchodzona jest w Kościele Niedziela Biblijna, która zachęca nas do częstego czytania i rozważania Pisma Świętego.
  3. We wtorek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy władze samorządowe miasta i gminy Kłobuck, oraz starostwa powiatowego, poczty sztandarowe, jednostki  OSP z terenu gminy  Kłobuck , organizacje (górników, kombatantów, weteranów, Ligę Obrony Kraju, harcerzy), dyrekcje szkół ze sztandarami, dzieci i młodzież oraz parafian i gości. Po Mszy św. odbędzie się złożenie kwiatów w miejscach pamięci. Pamiętajmy także o udekorowaniu naszych domów flagami narodowymi.
  4. We środę wspominamy św. Floriana – patrona strażaków. W tym dniu w sposób szczególny modlimy za strażaków naszej parafii i wyrażamy im naszą wdzięczność za to, że czuwają nad naszym bezpieczeństwem.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek w godz. 9.00 -12.00 odwiedzimy chorych i starszych, w  sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  6. W sobotę 23 kwietnia w Domu Generalnym Sióstr Augustianek w Krakowie odbyła się prezentacja książki Matka Katarzyna z Kłobucka – współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce. To kolejne dzieło promujące nasze miasto i parafię. Można ją nabyć w zakrystii oraz wychodząc z kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę 8 maja  po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejny wieczór z muzyką. Tym razem będzie to koncert wielkanocny w wykonaniu Pana Przemysława Kmieć, organisty tytularnego Bazyliki Archikatedralnej w Częstochowie.
  8. Dzisiaj dzieci nie otrzymują materiałów katechetycznych, natomiast przynoszą kartkę – wyklejankę, uzupełnioną elementami, które można było znaleźć w dotychczasowych częściach materiałów katechetycznych. Wypełnione kartki składamy do koszyczka przed zakrystią. Za tydzień dzieci, które oddadzą wypełnione zadanie otrzymają drobny upominek.
  9. Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży  klas VIII i I szkół ponadpodstawowych odbędzie się w sobotę – 07 maja – o godz. 9.30 w kościele.
  10. W dniach 03 – 10 lipca organizowana jest przez parafię w Wieluniu pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły w gablotach.
  11. Drogim solenizantom a szczególnie Panu Organiście i Jego Małżonce z okazji przypadających w tych dniach imienin oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.