1. Zapraszamy na próby dzieci pierwszokomunijne:

– w poniedziałek (16.05) o 16.30 dzieci z SP nr 1 i SP nr 2
– we wtorek (17.05) o 16.30 dzieci z SP nr 3 i SP św. Dominika Savio

Próby rozpoczynamy przed kaplicą adoracji Najśw. Sakramentu;

2. We środę (18.05) przypada 102. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na apel Maryjny na rynku, pod pomnikiem Papieża Polaka – apel rozpocznie się o godz. 21.00. Zabierzmy ze sobą świece.

3. We czwartek (19.05) Duchowa Odnowa Kłobucka. Zapraszamy o godz. 18.30 na modlitwę
o wzrost wiary w naszych domach i w naszym mieście.

4. W sobotę (21.05) kolejne spotkanie przed bierzmowaniem. Zapraszamy młodzież klas VIII i klas I ponadpodstawowych na godz. 9.30 do naszego kościoła.

5. W przyszłą niedzielę będzie u nas gościł o. Paweł Urbańczyk – karmelita. Chcielibyśmy odnowić i ożywić kult Matki Bożej w naszym Maryjnym sanktuarium. O. Paweł będzie całą niedzielę mówił o szkaplerzu i o oddaniu się Maryi w opiekę. Po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Jest on wyrazem czułej Miłości Maryi do każdego
z wierzących. Pobożność szkaplerzna znana jest w Kościele od kilkuset lat, a w Polsce szkaplerz karmelitański nosi prawie pół miliona osób. Związane są z nim liczne obietnice
i przywileje dotyczące daru zbawienia. O tym wszystkim opowie o. Paweł. Poza przystąpieniem do szkaplerza będzie możliwość nabycia książek na temat szkaplerza i jego przesłania.

6. W poniedziałek (16.05) święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Pamiętajmy
w najbliższych dniach o modlitwie za naszą Ojczyznę za wstawiennictwem tego Świętego Męczennika. W związku ze tym przygotowujemy pielgrzymkę do miejsca urodzenia św. Andrzeja Boboli – do Strachocina i okolic (w planach Nowy Wiśnicz, Nowy Sącz, Tylicz, Muszyna, Stary Sącz). Pielgrzymka odbędzie się w dniach 24-25 czerwca br. Zapisy od przyszłej niedzieli u p. Stefana Sitkiewicza. Zaliczka wynosi 100 zł.

7. Jubilatom i Solenizantom, a szczególnie p. Andrzejowi – sekretarzowi naszej rady parafialnej – składamy życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Kłobuckiej. Na trudy nadchodzącego tygodnia: Szczęść Boże!