1. Jutro rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje i kraje głodujące. Włączamy się w tę modlitwę w czasie nabożeństw majowych. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. 16 czerwca a więc już za niecały miesiąc będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Po okresie obostrzeń sanitarnych, które nie pozwalały na uroczyste obchody tego święta, wracamy do tradycyjnej procesji sprzed pandemii i prosimy
  o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach. O szczegółach poinformujemy niebawem.
 3. W sobotę na Mszy św. o godzinie 18.00 Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII i I ponadpodstawowych. Spotkania dla tej młodzieży: w piątek 27.05. o godz. 18.30 oraz w sobotę 28.05.
  o godz. 9.30. Sakrament pokuty w piątek 27.05. o godz. 15.30.
 4. Porządek spotkań dzieci pierwszokomunijnych:  w poniedziałek o godz. 16.00 – próba śpiewu dla wszystkich dzieci. O godz. 16.30 spotkanie liturgiczne dla dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i 2 a we wtorek o godz. 16.30 dla dzieci  ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio.
 5. W tym tygodniu okazja do spowiedzi św. w środę 20 minut przed Mszą św. wieczorną.
 6. W czwartek obchodzimy Dzień Matki. W naszych modlitwach pamiętajmy
  o żyjących i zmarłych mamach.
 7. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 8. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie organizuje szkolenie dla kierujących ruchem podczas pielgrzymek połączone z egzaminem, które odbędzie się 25 czerwca (sobota) w godz. od 10.00 do 15.00. Szkolenie przeprowadzone będzie w Wyższym Instytucie Teologicznym, ul. Św. Barbary 41. W szkoleniu mogą brać tylko osoby pełnoletnie. Zgłoszenia do 12 czerwca u ks. Proboszcza
 9. 3 czerwca rozpocznie się na Jasnej Górze I Kongres Różańcowy Archidiecezji Częstochowskiej. Serdecznie proszę o zgłoszenie się do ks. Proboszcza zelatorów Kół Różańcowych  w celu ustalenia delegacji z naszej parafii
 10. W zakrystii są jeszcze do nabycia  książki Matka Katarzyna z Kłobucka – współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce. To kolejne dzieło promujące nasze miasto i parafię. Jest także Tygodnik Katolicki Niedziela w którym przeczytamy o organowym koncercie, który odbył się 8 maja w naszym sanktuarium.
 11. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.