1. We wtorek obchodzimy Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas porannych Mszy św. a po południu od godz. 17.30 W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierszosobotnie po mszy św. o godz. 7.00.
 3. W niedzielę 29 maja odbędzie się w Częstochowie Marsz dla Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w Bazylice Archikatedralnej Św. Rodziny pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Wacława Depo. Po Mszy św. o godz. 16.45 zbiórka na placu przed katedrą i przemarsz Alejami NMP na Błonie Jasnogórskie gdzie odbędzie się uwielbienie Boga przez modlitwę, koncert, śpiew oraz agapę przy gorących posiłkach w rodzinnej atmosferze.
 4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Bóg zapłać za modlitwę podczas nabożeństw majowych zarówno w kościele jak i przy kapliczkach.
 5. Porządek spotkań dzieci pierwszokomunijnych:  w poniedziałek o godz. 16 – próba śpiewu dla wszystkich dzieci. O godz. 16.30 spotkanie liturgiczne dla dzieci ze Szkół Podstawowych nr 3 i św. Dominka Savio a we wtorek o godz. 16.30 dla dzieci  ze Szkół Podstawowych 1 i 2. Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV wszystkich Szkół Podstawowych odbędzie się w poniedziałek 6 czerwca w czasie naszego odpustu ku czci Matki Bożej Kłobuckiej na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci w najbliższy piątek od godz. 17.00 natomiast próba także w piątek o godz. 18.30. Zapraszamy.
 6. Za dwa tygodnie – 12 czerwca na mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia pierwszej Komunii św. Serdeczna prośba by osoby uczęszczające na te Msze św. w tych dniach wybrały inną godzinę. Część kościoła będzie zarezerwowana dla rodziców dzieci.
 7. W tym tygodniu okazja do spowiedzi św. w środę 20 minut przed Mszą św. wieczorną.
 8. W dniu wczorajszym Ksiądz Arcybiskup Metropolita Wacław Depo udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Dziękuję księdzu Adrianowi oraz paniom katechetkom za przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu.
 9. 3 czerwca rozpocznie się na Jasnej Górze I Kongres Różańcowy Archidiecezji Częstochowskiej. Serdecznie proszę o zgłoszenie się do ks. proboszcza zelatorów Kół Różańcowych  w celu ustalenia delegacji z naszej parafii.
 10. W ubiegłą niedzielę do  karmelitańskiej rodziny św. szkaplerza przystąpiło 150 osób. Bóg zapłać za ten piękny znak naszej pobożności maryjnej.
 11. W zakrystii są jeszcze do nabycia  książki Matka Katarzyna z Kłobucka – współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce. To kolejne dzieło promujące nasze miasto i parafię.
 12. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom a także dzieciom z okazji Dnia Dziecka składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.