1. W sobotę przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, potocznie nazywane Matki Bożej Szkaplerznej. Przygotowujemy się do niego poprzez nowennę, którą odprawiamy po Mszy św. porannej. Osoby, które chciałyby przyjąć szkaplerz karmelitański zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę na godz. 7.00. Główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Tam też 23 lipca odbędzie się XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Program umieszczony jest w gablocie.
  2. W czwartek zatrzyma się w naszej parafii piesza pielgrzymka poznańska. Pielgrzymi w liczbie około 500 osób w pięciu grupach przybędą do nas około godz. 19.00. Pokłonią się naszej Matce Bożej i udadzą się na nocleg. W większości mają zapewniony nocleg, ale może się zdarzyć, że ktoś na ostatnią chwilę będzie go szukał. Serdecznie proszę o zgłoszenie się do mnie osób, które  zechciały przyjąć kogoś na nocleg. Już teraz dziękuję za otwartość i gościnność.
  3. Informacje dotyczące naszych pielgrzymek do Częstochowy: piesza pielgrzymka odbędzie się w sobotę 20 sierpnia, natomiast rowerowa w sobotę 27 sierpnia. O szczegółach i zapisach będziemy informować na bieżąco.
  4. Podczas wakacji okazja do spowiedzi w tygodniu na 20 minut przed mszą świętą poranną i wieczorną. W przypadku nieobecności kapłana podczas Mszy św. w konfesjonale, jest możliwość poproszenia o spowiedź po Mszy św.
  5. W tygodniku Niedziela możemy przeczytać o co najmniej 15 pamiątkach, które pozostały po osobie Jezusa Chrystusa. Są także do nabycia Nowiny Parafialne z czerwca.
  6. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii podczas urlopów i wakacji.