1. We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w dniu wczorajszym, kolejnych 20 osób przyjęło Szkaplerz Karmelitański. W ostatnim czasie do Rodziny Karmelitańskiej wstąpiło 170 osób. Główne uroczystości odbywały się w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej. Tam też 23 lipca odbędzie się XXIV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Program umieszczony jest w gablocie. W zakrystii są do nabycia teksty Nowenny.
  2. W  czwartek zatrzymała się w naszej parafii piesza pielgrzymka poznańska. W imieniu pielgrzymów bardzo serdecznie dziękuję Dyrekcjom Szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 2 a także rodzinom, które przyjęły i ugościły pielgrzymów. To piękny gest świadczący o naszej gościnności i otwartości.
  3. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka.
  4. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa informujemy, iż poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. a także w przyszły poniedziałek (za tydzień) po Mszy św. wieczornej. Pojazdy do poświęcenia ustawiamy w Rynku Jana Pawła II oraz na placu przy plebanii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na misje.
  5. Informacje dotyczące naszych pielgrzymek do Częstochowy: piesza pielgrzymka odbędzie się w sobotę 20 sierpnia, natomiast rowerowa w sobotę 27 sierpnia. O szczegółach i zapisach będziemy informować na bieżąco.
  6. Podczas wakacji okazja do spowiedzi św. w tygodniu na 20 minut przed Mszą świętą poranną i wieczorną. W przypadku nieobecności kapłana podczas Mszy św. w konfesjonale, jest możliwość poproszenia o spowiedź po Mszy św.
  7. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii podczas urlopów i wakacji.