1. Jutro przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów dziś po każdej Mszy świętej i jutro po Mszy świętej wieczornej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje.
  2. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.
  3. W miniony czwartek odbyło się kolejne modlitewne spotkanie w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę a szczególnie scholi i osobom aktywnie włączającym się.
  4. Ze względu na upały wstrzymane są prace na cmentarzu.
  5. Jak informowaliśmy w czerwcowym numerze Nowin Parafialnych, dzięki staraniom Gminy na czele z Panem Burmistrzem oraz Pana Radnego, zostały pozyskane znaczące środki na renowację dwóch zniszczonych kapliczek znajdujących się przy ul. ks. Długosza oraz Okólnej. Niestety na ogłoszone oferty nikt nie stanął do przetargu. A przecież w samym mieście, jak również na terenie parafii, działa wiele firm remontowo-budowlanych. Na początku sierpnia zostanie ponownie ogłoszony przetarg na remont kapliczek. Zostały one zbudowane przed laty przez Parafian jako wotum i dowód wiary w Boga. Mamy nadzieję, że tym razem znajdą się chętni. Obiekty te są w bardzo złym stanie i konieczna jest ich modernizacja, a pieniądze czekają. Apelujemy do wrażliwych!
  6. Informacje dotyczące naszych pielgrzymek do Częstochowy: piesza pielgrzymka odbędzie się w sobotę 20 sierpnia, natomiast rowerowa w sobotę 27 sierpnia. O szczegółach i zapisach będziemy informować na bieżąco.
  7. W dniach od 15 do 17 września planowana jest trzydniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuariów u stóp Karkonoszy. Nawiedzimy m.in. Sanktuarium Krzyża Św. w Jeleniej Górze, Bazylikę w Krzeczowie. Ponadto Zamek Czocha, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, kościółek Wang w Karpaczu, pałac w Łomnicy, kościół Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze, Zamek Książ i Świątynie Pokoju w Świdnicy. Koszt pielgrzymki 665 zł przy komplecie uczestników. Zapisy wraz z zaliczką 265 zł przyjmuje Pan Stefan Sitkiewicz. Kolejność zapisu decyduje o kolejności miejsc w autokarze.
  8. Podczas wakacji okazja do spowiedzi św. w tygodniu na 20 minut przed Mszą świętą poranną i wieczorną. W przypadku nieobecności kapłana podczas Mszy św. w konfesjonale, jest możliwość poproszenia o spowiedź po Mszy św.
  9. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii podczas urlopów i wakacji.