1. Pierwszego sierpnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polecamy Bogu w modlitwach poległych i pomordowanych za Ojczyznę.
  2. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem. W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego – pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Matki Bożej Niepokalanej.
  3. Proszono mnie o przekazanie następującej informacji: w tym roku Biblioteka Publiczna Gminy Kłobuck im. Jana Długosza obchodzi stulecie swojej działalności. Z tej okazji zaprasza do udziału w konkursie literackim: „ Mój adres – Okólna 3”. Należy do końca sierpnia br. przynieść lub przesłać na adres biblioteki tekst wspomnieniowy, wiersz lub opowiadanie związane z naszą biblioteką. W konkursie mogą brać udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Szczegóły w regulaminie dostępnym w siedzibie biblioteki oraz w Internecie.
  4. Od dziś w zakrystii oraz kancelarii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę pieszą (20 sierpnia – sobota)  oraz rowerową (27 sierpnia – sobota) na Jasną Górę.
  5. W dniach od 15 do 17 września planowana jest trzydniowa pielgrzymka autokarowa do sanktuariów u stóp Karkonoszy. Szczegółowy program umieszczony jest w gablotach. Koszt pielgrzymki 665 zł przy komplecie uczestników. Zapisy wraz z zaliczką 265 zł przyjmuje Pan Stefan Sitkiewicz. Kolejność zapisu decyduje o kolejności miejsc w autokarze.
  6. Podczas wakacji okazja do spowiedzi św. w tygodniu na 20 minut przed Mszą świętą poranną i wieczorną. W przypadku nieobecności kapłana podczas Mszy św. w konfesjonale, jest możliwość poproszenia o spowiedź po Mszy św.
  7. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela.
  8. Bóg zapłać  za ofiary złożone z okazji poświecenia pojazdów dla misjonarzy – 3.071 zł.
  9. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii podczas urlopów i wakacji.