1. Dziś niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
  – w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika,
  – we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy,
  – we środę – święto św. Wawrzyńca,
  – we czwartek – wspomnienie św. Klary.
 3. W sobotę, 20 sierpnia wyruszy dekanalno-parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki będzie przebiegać tak samo jak w poprzednie lata. W kolejną sobotę, 27 sierpnia – odbędzie się pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii. Przy zapisie na pielgrzymkę pieszą wpłacamy 10 zł na ubezpieczenie i identyfikator, a przy zapisie na pielgrzymkę rowerową – 20 zł. Można też nabyć dodatkowe gadżety pielgrzymkowe: znaczki, chusty i czapki. Prosimy, by nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę, ze względu na konieczność ubezpieczenia pielgrzymów.
  W tygodniu pielgrzymkowym, w piątek, 26 sierpnia o 21.00 na rynku św. Jana Pawła II odbędzie się też Pielgrzymkowy Apel Maryjny – dla wszystkich pielgrzymów oraz dla tych, którzy z powodu choroby, wieku czy pracy nie będą mogli wyruszyć na Jasną Górę – będzie to okazja do duchowego pielgrzymowania. Serdecznie zapraszamy!
 4. Podczas wakacji zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania 20 min. przed Mszą św. W przypadku nieobecności kapłana podczas Mszy św. w konfesjonale, jest możliwość poproszenia o spowiedź po Mszy św.
 5. W ubiegłym tygodniu w naszej Parafii gościła rowerowa pielgrzymka z Kalisza-Majkowa, natomiast w najbliższy czwartek zatrzymają się u nas pielgrzymi z Gdyni oraz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, w sobotę – piesza pielgrzymka z Kalisza, a w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 10.30 będą się z nami modlić pielgrzymi ze Szczepanowa.
 6. W zakrystii jest do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela, zachęcamy do lektury szczególnie niezwykle ciekawych informacji o polskich misjonarzach – męczennikach z Pariacoto.
 7. Drogim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia, a wypoczywającym – udanego czasu odpoczynku.