1. Jutro  (w poniedziałek) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Udekorujmy domy i ulice biało-czerwonymi flagami. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w intencji Ojczyzny.
  2. W wtorek wspominamy Św. Rocha. W naszej parafii dwa lata temu w czasie trwania pandemii powróciła figura Św. Rocha na miejsce, gdzie kiedyś stała kapliczka Jego imienia. W tym roku w rocznicę tego wydarzenia pragniemy również modlić się przez Jego wstawiennictwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18.00 a po niej przejście lub przejazd pod jego figurę przy zbiegu ulic Staszica i Zakrzewskiej. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka.
  5. W imieniu uczestników pielgrzymek: z Gdyni, Kalisza, zielonogórsko-gorzowskiej oraz koszalińsko-kołbrzeskiej serdecznie dziękuję instytucjom oraz rodzinom naszej parafii za ugoszczenie pielgrzymów.
  6. W  sobotę, 20 sierpnia wyruszy dekanalno-parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Trasa pielgrzymki będzie przebiegać tak samo jak w poprzednie lata. W kolejną sobotę, 27 sierpnia – odbędzie się pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Zapisy przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii. Przy zapisie na pielgrzymkę pieszą wpłacamy 10 zł na ubezpieczenie i identyfikator, a przy zapisie na pielgrzymkę rowerową – 20 zł. Można też nabyć dodatkowe gadżety pielgrzymkowe: znaczki, chusty i czapki. Prosimy, by nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę, ze względu na konieczność ubezpieczenia pielgrzymów. W tygodniu pielgrzymkowym, w piątek, 26 sierpnia o 21.00 na Rynku św. Jana Pawła II odbędzie się też Pielgrzymkowy Apel Maryjny – dla wszystkich pielgrzymów oraz dla tych, którzy z powodu choroby, wieku czy pracy nie będą mogli wyruszyć na Jasną Górę – będzie to okazja do duchowego pielgrzymowania. Serdecznie zapraszamy.
  7. Podczas wakacji okazja do spowiedzi św. w tygodniu na 20 minut przed Mszą świętą poranną i wieczorną. W przypadku nieobecności kapłana w konfesjonale podczas Mszy św., jest możliwość poproszenia o spowiedź po Mszy św.
  8. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym na wakacjach i urlopach dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Nie zapominajmy o niedzielnej Eucharystii podczas urlopów i wakacji.