1. W tym tygodniu 1 września obchodzimy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny oraz obrońcach Kłobucka – o batalionie ON Kłobuck oraz ich dowódcy kpt. Stanisławie Ostaszewskim.
  2. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00: Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników Obsługi i Administracji, rodziców, dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie przyborów szkolnych.
  3. Od czwartku pierwsza Msza św. będzie o godz. 6.30
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. oraz po południu od 17.30. Od godziny 9.00 będziemy odwiedzać chorych i starszych wiekiem. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
  5. Za tydzień niedziela adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Składam podziękowania za obecność na piątkowym wieczorze maryjnym. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynki się do wczorajszej pielgrzymki rowerowej:  ks. Pawłowi, strażakom z OSP Kłobuck, którzy towarzyszą nam i chętnie służą swoją pomocą (uczestniczyło w niej ponad 70 osób).
  7. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów u stóp Karkonoszy w dniach od 15 do 17 września. Zapisy u Pana Stefana Sitkiewicza.
  8. W ramach XXI Dni Długoszowskich – 17 września (w sobotę) – planowany jest Rajd Rowerowy do Nowej Brzeźnicy i z powrotem. Start przy pomniku ks. Jana Długosza na Rynku o godz. 10.00. Chętni mogą się zapisywać u ks. Pawła lub u Pana Andrzeja Sękiewicza. Wszystkie opłaty, jak ubezpieczenie itd. ponoszą Organizatorzy – Stowarzyszenie „ Wieniawa”. Zapisy do 15 września (tj. do czwartku)
  9. W zakrystii jest do nabycia Tygodnik Katolicki Niedziela.
  10. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa oraz dobrego zdrowia a wypoczywającym jeszcze  na wakacjach i urlopach dobrego i bezpiecznego wypoczynku.