1. W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o udekorowanie przydrożnych krzyży i kapliczek.
  2. W sobotę obchodzimy Dzień Golgoty Wschodu – pamięci martyrologii Polaków zamieszkujących wschodnie tereny Rzeczypospolitej a także 83 rocznicę agresji rosyjskiej na Polskę.
  3. Zbiórka uczestników pielgrzymki autokarowej do Sanktuariów Karkonoszy w czwartek o godz. 04.15. Wyjazd o 4.30. Prosimy o punktualność. Mamy jeszcze dwa wolne miejsca. Natomiast w przyszłym roku w dniach 22 – 29 kwietnia wraz z biurem pielgrzymkowym Orlando Travel będę organizował pielgrzymkę samolotową do Grecji – Śladami Św. Pawła. O szczegółach powiem w najbliższym czasie.
  4. Stowarzyszenie WIENIAWA zaprasza do udziału w obchodach XXI Dni Długoszowskich. Szczegóły na plakatach, w Internecie, w gablotach w kruchcie kościoła. W szczególności, Organizatorzy, zapraszają na : Rajd rowerowy do Nowej Brzeźnicy i z powrotem – 17 września (sobota). Start przy pomniku ks. Jana Długosza  o godz. 10.00. Chętni mogą się zapisywać u ks. Pawła lub u Pana Andrzeja Sękiewicza. Koszty ubezpieczenia ponoszą  Organizatorzy – Stowarzyszenie „ Wieniawa”. Zapisy do czwartku. Zapraszamy także na Uroczystą Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 12, którą odprawi Przeor Ojców Paulinów na Skałce O. Mariusz Tabulski. Zapraszamy wszystkich Parafian, Władze Samorządowe, Organizacje, Poczty sztandarowe, szkoły, instytucje, wszystkich bez wyjątku. Oprawę muzyczną uświetni Kapela Jasnogórska. Tego samego dnia czyli 18 września na zakończenie długoszowego tygodnia w MOK o godz. 18.00 wystąpi zespół Raz, Dwa, Trzy. Cegiełki na koncert są jeszcze dostępne. Dzisiaj w godz. od 10.30 do 14.30 będzie odbywał się XX Bieg Szlakiem Jana Długosza „Wieniawa”. Na Rynku Św. Jana Pawła II spodziewać się można utrudnień komunikacyjnych. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość.  W tym samym czasie będzie można zrobić bezpłatne badania oraz odbyć konsultacje lekarskie prowadzone przez Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wszystkich chętnych Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  5. Tradycyjnie w najbliższych dniach odbywać się będą dekanalne pielgrzymki osób chorych i starszych. Msza św. dla naszego dekanatu odbędzie się w środę o godz. 11.00 w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie pod przewodnictwem Arcybiskupa Wacława Depo. Osoby chętne dojeżdżają tam we własnym zakresie.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka.
  7. Dziś po Mszach św. młodzież będzie rozprowadzać tzw. magnesy z wizerunkiem naszego kościoła i Matki Bożej Kłobuckiej. Ofiary składane przy tej okazji będą stanowić fundusz dla dzieci i młodzieży należącej do różnych grup przy naszej parafii. Są także do nabycia wizerunki Matki Bożej Kłobuckiej w oryginalnej postaci bez srebrnych sukienek  w formie ikony na desce.
  8. Spotkanie dla rodziców, których dzieci będą się przygotowywać w naszej parafii do sakramentu pokuty i I Komunii św. odbędzie się w piątek o godz. 17 w kościele. Spotkanie jest obowiązkowe. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się 4 czerwca na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00.
  9. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.