1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. W naszej modlitwie polecamy Panu Bogu pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.
  2. W środę wspominamy św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę.
  3. Dzisiaj oficjalnie kończą się XXI Dni Długoszowskie pod hasłem Miej serce i patrzaj w serce organizowane przez Ponadregionalne Stowarzyszenie Edukacyjne
    „Wieniawa”. Dziękujemy za to wydarzenie, które po raz kolejny przypomina nam o pięknej historii naszego miasta i parafii związanej z osobą ks. Jana Długosza. Serdecznie dziękuję Prezesowi Stowarzyszenia „ Wieniawa” Panu Andrzejowi Sękiewiczowi, całemu zespołowi, który podejmuje się  tego zadania z wielkim zaangażowaniem i pasją, wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu Dni Długoszowych.  Dziękuję wszystkim, którzy objęli Patronat, Współorganizatorom oraz sponsorom. Dziękujemy tym, którzy zainteresowali się i skorzystali z tych ważnych dla naszego miasta wydarzeń. Już teraz zapraszamy na wydarzenia towarzyszące: koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy  dziś o godz. 18.00 w MOK w Kłobucku. W przyszłą niedzielę koncert muzyki cerkiewnej o godz. 19.00 w naszej prastarej świątyni. Natomiast 16 października o godz. 19.00, w naszej Długoszowej Świątyni, w XXII Dzień Papieski, koncert zespołu Trebunie Tutki – Nuty Wielkiego Pasterza – w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Już teraz zapraszamy serdecznie na te wydarzenia.
  4. Dziś po Mszach św. młodzież będzie rozprowadza tzw. magnesy z wizerunkiem naszego kościoła i Matki Bożej Kłobuckiej. Ofiary składane przy tej okazji będą stanowić fundusz dla dzieci i młodzieży należącej do różnych grup przy naszej parafii. Są także do nabycia wizerunki Matki Bożej Kłobuckiej w oryginalnej postaci bez srebrnych sukienek  w formie ikony na desce.
  5. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek 20 września o godz. 17.00  w kościele. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.
  6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Misjonarki Siostry Klawerianki. Będzie obecna m.in. siostra z Indii – hinduska, która opowie nam o przerażających warunkach, w jakich żyją tam ludzie, a szczególnie dzieci, wśród których pracują siostry zakonne. Siostry będą już sobotę wieczorem. Naszą ofiarą chcemy wesprzeć dzieła, które siostry prowadzą.
  7. Informujemy, iż w dniach 22-29 kwietnia organizujemy wraz z biurem pielgrzymkowym Orlando Travel ze Skawiny pielgrzymkę samolotową do Grecji – Śladami Św. Pawła. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem a program pielgrzymki możemy pobrać w zakrystii.
  8. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.