1. We wtorek przypada wspomnienie Św. Wacława Męczennika – dzień imienin Arcybiskupa Wacława Depo. W naszych modlitwach pamiętajmy o Pasterzu naszej archidiecezji. W czwartek obchodzimy Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała a w sobotę wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. porannej o godz. 7.00, a o godz. 17.15 przez cały październik zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Uczyńmy różaniec modlitwą naszych rodzin. Ze względu na nabożeństwa różańcowe kancelaria po południu będzie czynna do godz. 17.00. Za dwa tygodnie 8 października w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie Mrzygłodzie odbędzie się I Kongres Różańcowy Archidiecezji Częstochowskiej. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za najbardziej oddanych ludzi w parafii i podziękowania najbardziej zasłużonym osobom z Żywego Różańca z naszej parafii przez wręczenie dyplomów. Po konsultacji zgłosiłem kilka osób z naszej parafii. Natomiast w niedzielę 9 października zapraszamy do naszej świątyni wszystkich członków Róż Różańcowych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 12.00 a po niej procesja różańcowa wokół kościoła.
  2. Dzisiaj (tj. niedziela)  o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert muzyki cerkiewnej pt. DUCHOWOŚĆ, DIALOG, OTWARTOŚĆ. Będzie to wydarzenie towarzyszące XXI Dniom Długoszowskim organizowanych z naszą parafią. Jego wykonawcami będą  Panie: Tatiana Borecka – Kruk (śpiew) oraz Olga Wowkotrub (fortepian). Obie Panie pochodzą z Ukrainy.
  3. W zakrystii są do nabycia tzw. magnesy z wizerunkiem naszego kościoła i Matki Bożej Kłobuckiej oraz obrazki Matki Bożej Kłobuckiej w oryginalnej postaci bez srebrnych sukienek  w formie ikony na desce.
  4. Przed wejściem do zakrystii dzieci z klas III mogą pobrać materiały katechetyczne, które stanowią pomoc w przygotowaniu do I Komunii św.
  5. Informujemy, iż w dniach 22-29 kwietnia organizujemy wraz z biurem pielgrzymkowym Orlando Travel ze Skawiny pielgrzymkę samolotową do Grecji – Śladami Św. Pawła . Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem a program pielgrzymki możemy pobrać w zakrystii.
  6. W zakrystii jest do nabycia 60 – jubileuszowy numer naszych Nowin Parafialnych. Niestety ze smutkiem stwierdzamy, iż w ostatnim czasie zmniejsza się ilość kupowanych egzemplarzy, a koszt druku wzrasta. Na obecną chwilę utrzymujemy 6 zł za egzemplarz. Gorąco zachęcamy do nabycia kolejnego numeru w którym przeczytamy o ostatnich wydarzeniach w naszej parafii. Nowiny Parafialne stanowią piękną kronikę naszej parafii i miasta Kłobucka.
  7. Tygodnik katolicki Niedziela zamieszcza artykuł dotyczący Mszy św. w naszej świątyni na zakończenie XXI Dni Długoszowskich.
  8. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.