1. W dniu wczorajszym w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Myszkowie Mrzygłodzie, gdzie kustoszem jest nasz rodak – ks. Jacek Gancarek, odbyła się Druga Stacja Kongresu Różańcowego Archidiecezji Częstochowskiej. Z tej okazji Arcybiskup Wacław Depo powołał 17 osobową  Diecezjalną Radę Żywego Różańca w skład której weszła jedna osoba z naszej parafii,  siedem osób otrzymało dyplom uznania za szczególne zasługi a parafia dyplom uznania za dar codziennej modlitwy różańcowej w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego i za długoletnią owocną służbę i zaangażowanie w Dzieło Żywego Różańca. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja różańcowa w naszej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 17.15. W tym tygodniu poproszę o prowadzenie różańca: w poniedziałek – Żywy Różaniec, we wtorek – dzieci, w środę – nauczyciele, w czwartek – schola, w piątek – Rada Parafialna.
  2. W środę o godz. 19.00 odbędzie się na plebani spotkanie z przedstawicielami rodziców dzieci pierwszokomunijnych a przed wejściem do zakrystii są do odebrania materiały katechetyczne dla dzieci.
  3. W piątek Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie pamiętamy o nauczycielach, wychowawcach, katechetach oraz wszystkich pracownikach oświaty i wyrażamy im naszą wdzięczność.
  4. W sobotę obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego – dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzicach.
  5. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na tzw. wypominki – modlitewną pamięć o naszych bliskich zmarłych. Kartki do wypisania imion i nazwisk są wyłożone na ławeczkach przy wyjściu z kościoła.
  6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o nieodkładanie na ostatnią chwilę sprzątania grobów naszych bliskich. Apeluję do sumień osób, które w ostatnim czasie kradną z grobów kwiaty by tego zaprzestały.
  7. 16 października będzie obchodzony w Polsce XXII Dzień Papieski pod hasłem” Blask prawdy”. W naszej parafii w tym dniu jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Natomiast wieczorem po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na koncert zespołu Trebunie -Tutki pt. „Nuty Wielkiego Pasterza”, w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Tych, którzy zechcieliby dodatkowo wesprzeć to wydarzenie zapraszamy do nabywania pamiątkowych cegiełek dostępnych w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła.
  8. Dziś odbywa się Liczenie Wiernych w celach statystycznych.
  9. W zakrystii jest do nabycia 60 – jubileuszowy numer naszych Nowin Parafialnych.Zachęcamy także do lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.
  10. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.