1. Dziś przypada 44 rocznica wyboru Karola kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową  oraz obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. W naszej parafii przeprowadzana jest zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży przez dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1. Natomiast wieczorem po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na koncert zespołu Trebunie-Tutki pt. „Nuty Wielkiego Pasterza”, w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Tych, którzy zechcieliby dodatkowo wesprzeć to wydarzenie zapraszamy do nabywania pamiątkowych cegiełek dostępnych w zakrystii oraz przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 17.15. W tym tygodniu poproszę o prowadzenie różańca: w poniedziałek – Żywy Różaniec, we wtorek – dzieci, w środę – Rada Parafialna, czwartek – Chór, w piątek – Schola.
  2.  We wtorek wspominamy Św. Łukasza Ewangelistę – dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
  3. W środę obchodzimy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Dzień ten jest wyrazem hołdu dla kapłanów, którzy w historii Polski swoją postawą dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej.
  4. W czwartek zapraszamy po Mszy św. wieczornej na Duchową Odnowę Kłobucka.
  5. Przed wejściem do zakrystii są do odebrania materiały katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych
  6. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na tzw. wypominki – modlitewną pamięć o naszych bliskich zmarłych. Kartki do wypisania imion i nazwisk są wyłożone na ławeczkach przy wyjściu z kościoła.
  7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o nieodkładanie na ostatnią chwilę sprzątania grobów naszych bliskich. Apeluję do sumień osób, które w ostatnim czasie kradną z grobów kwiaty oraz przynoszą do kontenerów  nieczystości pochodzące z gospodarstw domowych by tego zaprzestały.
  8. W zakrystii jest do nabycia 60 – jubileuszowy numer naszych Nowin Parafialnych.Zachęcamy także do lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.
  9. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.