1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła są wystawione kartony, do których można składać produkty żywnościowe dla rodzin z Ukrainy takie, jak: mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp. W dni powszednie artykuły te można składać w kancelarii i zakrystii.
 2. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece Caritas w cenie 10 i 20 zł. Są także do nabycia magnesy ze św. Marcinem oraz ks. Janem Długoszem.
 3. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne nie otrzymują materiałów katechetycznych. Przynoszą do zakrystii kartkę wyklejankę .
 4. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania odbędą się według następującego porządku: we wtorek – 29.XI – klasy VI, w środę – 30.XI – klasy VII, w czwartek – 1. XII – klasy VIII. Spotkania odbywają się o godz. 16.00 w kościele.
 5. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji zaprosiłem do naszej parafii ks. Marcina Ciesielskiego, który pracuje na Ukrainie. O ile dojedzie do nas – bo od kilku dni straciłem z nim kontakt – będzie  opowiadał o istniejącej tam sytuacji oraz wesprzemy materialnie jego parafian i przebywających tam uchodźców.
 6. Odwiedziny osób starszym wiekiem i chorych zostają przesunięte z pierwszego piątku na piątek po rekolekcjach, czyli 16 grudnia – bliżej świąt.
 7. Spotkanie zaprzysiężonej nowej PRD odbędzie się w środę – 14 grudnia o godz. 19.00 na plebanii. Podczas spotkania zostanie wybrany Zastępca Przewodniczącego PRD oraz Sekretarz. Delegacje PRD z całej diecezji są zaproszone na spotkanie z Księdzem Arcybiskupem w dniu 17 grudnia (sobota) na Jasną Górę.
 8. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy do naszego kościoła na koncert organowy w wykonaniu jednego z Jasnogórskich Organistów. W repertuarze znajdą się utwory wielkich mistrzów.
 9. Ogłoszenie OSP w Kłobucku: Dzisiaj po Mszach świętych są rozdawane gratisowo kalendarze OSP w Kłobucku. Śladem lat poprzednich przy tej okazji, odbędzie się zbiórka do puszek, a zebrane środki zostaną przeznaczone na działalność jednostki, zakup sprzętu i wyposażenia. Mamy nadzieję, że w tym roku również nasze kalendarze będą się cieszyły dużym zainteresowaniem. Liczymy na zrozumienie, bo to dla naszego wspólnego dobra. Zebrane środki w ubiegłym roku zgodnie z zapowiedzią pozwoliły na dofinansowanie zakupu namiotu ratunkowego, który można obejrzeć na placu przy plebanii. Prezes OSP Kłobuck – Pan Krzysztof Kotkowski.
 10. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela.
 11. W poniedziałek, wtorek i środę okazja do spowiedzi św. po południu tylko przed Mszą św. wieczorną od godz. 17.40.
 12. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej oraz dobrego zdrowia. W sposób szczególny  kierujemy życzenia imieninowe do naszego Księdza Kanonika Andrzeja Tomali oraz Księdza Biskupa Andrzeja Przybylskiego.