1. W imieniu Caritas Archidiecezji Częstochowskiej składam podziękowania za dary dla rodzin z diecezji Żytomiersko – Kijowskiej na Ukrainie. W sumie zebraliśmy 34 kartony, czyli około 700 kg żywności. Dziękuję Panu Jackowi Kostan za przetransportowanie darów do Caritas w Częstochowie. Natomiast w imieniu księdza Marcina Ciesielskiego z Ukrainy dziękuję za złożone ofiary dla jego parafii oraz dla uchodźców – 14 470 zł.
 2. W kancelarii, zakrystii i telefonicznie do środy przyjmujemy zgłoszenia do chorych i starszych wiekiem, których odwiedzimy w piątek 16 grudnia w godzinach dopołudniowych.
 3. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świece Caritas w cenie 10 i 20 zł. Są także do nabycia magnesy ze św. Marcinem oraz ks. Janem Długoszem. Jest także do nabycia nowy numer Nowin Parafialnych zawierający informacje o byłych i nadchodzących wydarzeniach  z życia  naszej parafii w cenie 7 zł.
 4. Dzieci pierwszokomunijne przed wejściem do zakrystii mogą odebrać materiały katechetyczne a te, które oddały kartkę wyklejankę w zakrystii mogą odebrać drobny upominek.
 5. We wtorek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
 6. Spotkanie zaprzysiężonej nowej PRD odbędzie się w środę – 14 grudnia o godz. 18.45 w kościele, a potem na plebanii.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka.
 8.  W przyszłą niedzielę 18 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncertowy Wieczór Refleksji Adwentowej w wykonaniu Pani Agnieszki Fiuk wraz z zespołem. W programie utwory J.S. Bacha, tradycyjne pieśni adwentowe oraz kompozycje do tekstów Księgi Izajasza. Honorowy patronat tego wydarzenia objął Burmistrz Kłobucka – Pan Jerzy Zakrzewski.
 9. Pragnę poinformować iż nasza parafia jest uczestnikiem konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe DREWNO JEST Z LASU jako beneficjent dofinansowania ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Z tej okazji w środę o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych w celu zaprezentowania wykładu: Zrównoważona gospodarka leśna. Wykorzystanie zasobów leśnych w kościele św. Marcina w Kłobucku. Na to spotkanie zapraszam PRD oraz wszystkich zainteresowanych.
 10. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela.
 11. Lista osób na pielgrzymkę samolotową do Grecji jest na obecną chwilę zamknięta. Proszę o dostarczenie do ks. Proboszcza wypełnionej umowy – karty uczestnika.
 12. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej oraz dobrego zdrowia.