UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – 01.01.2023

  1. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Tego dnia odbędzie się 7. Kłobucki Orszak Trzech Króli pod hasłem: Niech prowadzi nas gwiazda. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w naszym kościele. O godz. 13.00 uformowanie Orszaku oraz wymarsz spod pomnika św. Jana Pawła II. Zakończenie około godz. 13.45 przy pomniku św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 w MOK w Kłobucku odbędzie się świąteczny koncert Hej kolęda, kolęda. Na to wydarzenie wraz z organizatorami serdecznie zapraszam. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędą się w naszym kościele Jasełka przygotowane przez dzieci oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku, na które wraz z Dyrekcją tej szkoły, Nauczycielami, Rodzicami i Dziećmi serdecznie zapraszam.
  2. Comiesięczne odwiedziny chorych i starszym wiekiem odbędą się w pierwszy piątek miesiąca lutego. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
  3. Porządek wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Program wizyty duszpasterskiej – kolędy.
  4. Z przyczyn od nas niezależnych może on ulec zmianie! Będziemy wdzięczni za zabranie nas na kolędę oraz za odwiezienie po jej zakończeniu. Program kolędy na drugi tydzień nowego roku zamieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  5. Dzieci, które uczestniczyły w roratach mogą jeszcze dziś przynieść książeczkę z wklejonymi obrazkami. Otrzymają drobny upominek. Przed wejściem do zakrystii są materiały katechetyczne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej.
  7. Kilka dni temu na terenie naszej parafii w okolicach ul. Krętej dokonano profanacji przydrożnego krzyża. Został on ścięty na wysokości około 1 metra nad ziemią i porzucony. Krzyż ten został ufundowany przez Pana Piotra Uznego oraz poświęcony 24 czerwca 1990 roku przez księdza proboszcza Wiktora Tomzika. W dniu dzisiejszym po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 oraz  18.00 odprawiane jest nabożeństwo ekspiacyjne. Naszą modlitwą otoczmy też sprawcę tego świętokradczego czynu.
  8. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Kłobuckiej oraz dobrego zdrowia.