PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY 10.04.2023

  1. W czwartek obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, natomiast w piątek 14 kwietnia – Narodowe Święto Chrztu Polski. Zachęcamy do świętowania rocznicy Chrztu Polski przez wywieszenie flagi narodowej.
  2. W przyszła niedzielę rozpoczyna się 79. Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościele.
  3. Nasza parafia organizuje I Regionalny Konkurs Plastyczny: W kłobuckim kościele jest skarbów wiele. Temat edycji: Matka Boża kłobucka – w moich oczach. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz do osób z niepełnosprawnością. Zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej na temat Matki Bożej Kłobuckiej. Konkurs wpisuje się w przygotowania do wielkich jubileuszy: 25 – lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kłobuckiej oraz 550 – lecia śmierci ks. Jana Długosza. Prace plastyczne można składać do 12 maja br. Patronat nad konkursem objęli: abp Wacław Depo – metropolita częstochowski, Henryk Kiepura – starosta kłobucki oraz Jerzy Zakrzewski – burmistrz Kłobucka. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii.
  4. W dekorację tegorocznego Grobu Pańskiego zostały wkomponowane stacje drogi krzyżowej wykonane przez Panią Magdalenę Majewską  –  Krysińską. Dziękujemy za wypożyczenie.
  5. Zwolniły się trzy miejsca na pielgrzymkę autokarową w dniach 11 – 13 maja do sanktuariów wielkopolskich. Osoby chętne proszone są o kontakt z Panem Stefanem Sitkiewiczem.
  6. Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu bierzmowania dla klas VII i VIII odbędzie się w sobotę 15 kwietnia o godz. 10.00 w kościele.
  7. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.