1. Dziś rozpoczyna się w Kościele XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który przypomina nam o potrzebie czytania i zgłębiania tajemnicy Bożego Słowa.
  2.  W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika. Msze św. jak w dzień powszedni.
  3. W czwartek przypada Narodowy Dzień Pokuty  za grzechy przeciwko życiu człowieka a w  sobotę  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W czasie II wojny światowej jak i po niej blisko trzy tysiące duchownych oddało swe życie za przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Wśród nich było 61. duchownych z Diecezji Częstochowskiej.
  4. Dzieci pierwszokomunijne przed wejściem do zakrystii mogą oddać kartkę wyklejankę.
  5. Zbliża się uroczystość I Komunii Świętej, która odbędzie się 04 czerwca na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00. W związku z tym rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do tego wydarzenia. Zapraszamy więc w najbliższą środę 26 kwietnia na godz. 16.30 wszystkie dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  6. Przygotowanie bezpośrednie do sakramentu bierzmowania dla klas VII i VIII odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godz. 10.00 w kościele.
  7. Uczestnicy majowej pielgrzymki autokarowej proszeni są o wpłacenie pozostałej kwoty tj. 400 zł. Wpłaty przyjmuje Pan Stefan Sitkiewicz. Należy mieć ze sobą program pielgrzymki na którym będzie potwierdzona wpłata. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca.
  8.  Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Częstochowie informuje, iż Pre-Kany prowadzone internetowo przez  nauki.pl nie są uznawane przez prawo kościelne. Narzeczeni powinni się zgłaszać do Ośrodka Nazaret w Częstochowie, Wieluniu, Radomsku i Zawierciu.
  9. W zakrystii oraz wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy, 63 już numer Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim m.in. o poświęceniu nowego krzyża przy ul. Krętej, o organizowanym przez naszą parafię I Regionalnym Konkursie Plastycznym, o wydarzeniach, które są przed nami a także świadectwo o Eucharystii i III część  historii klasztoru kłobuckiego. Cena 7 zł.
  10. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela.
  11. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.