IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023

 1. Jutro rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Jesteśmy parafią z pięknym sanktuarium maryjnym Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników a to nas zobowiązuje do wzrastania w pobożności maryjnej. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Prosimy także o przyozdobienie kapliczek i przydrożnych krzyży.
 2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na salce katechetycznej.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w intencji naszej ojczyzny. Zapraszam władze samorządowe starostwa powiatowego oraz miasta i gminy Kłobuck, poczty sztandarowe, jednostki OSP z terenu gminy i powiatu, organizacje (górników, kombatantów, weteranów, Ligę Obrony Kraju, harcerzy), dyrekcje szkół ze sztandarami, dzieci i młodzież oraz parafian i gości. Po mszy św. odbędzie się złożenie kwiatów w miejscach pamięci. Pamiętajmy także o udekorowaniu naszych domów flagami narodowymi i maryjnymi.
 4. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Floriana. Główne uroczystości z tej okazji odbędą się w późniejszym terminie.
 5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek o godz. 16.30 w kościele. Przychodzą wszystkie dzieci.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Spowiedź rano oraz po południu od godz. 17.30. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. W sobotę o godz. 11.00 ks. biskup Antoni Długosz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania oraz świadków w czwartek – 04.05. – o godz. 19.00. Przygotowanie bezpośrednie dla klas VII, VIII i pozostałych kandydatów w piątek – 05.05. o godz. 19.00 w kościele.
 8. Aby zachować dla przyszłych pokoleń wartościowe obiekty stanowiące ważny element dziedzictwa kulturowego i kultu religijnego naszego miasta i gminy, Burmistrz Kłobucka Pan Jerzy Zakrzewski podpisał umowę na renowację dwóch kaplic w Kłobucku przy ulicach ks. Długosza i Okólnej za kwotę 123 tys. zł. Zakres prac budowlanych będzie obejmował wykonanie tynku renowacyjnego na ścianach zewnętrznych, malowanie okien i drzwi, wykonanie nowej konstrukcji dachu, malowanie wnętrza kaplic oraz położenie nowej posadzki. Ponadto za kwotę 11 990 zł zostaną przeprowadzone prace konserwatorskie jednej figury świętego w kaplicy przy ul. Okólnej oraz trzech figur świętych przy ul. ks. Długosza. Dziękujemy władzom naszego miasta oraz tym wszystkim, którzy zabiegali o to, od kilku lat, za troskę o miejsca pamięci.
 9. W zakrystii oraz wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy 63 już numer Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim m.in. o poświęceniu nowego krzyża przy ul. Krętej, o organizowanym przez naszą parafię I Regionalnym Konkursie Plastycznym, o wydarzeniach, które są przed nami a także świadectwo o Eucharystii i III część o historii klasztoru kłobuckiego. Cena 7 zł
 10. W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie kościoła.
 11. Drogim Solenizantom, a szczególnie Panu Organiście i Jego Małżonce z okazji przypadających w tych dniach imienin oraz Jubilatom   składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.