1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Natomiast w poniedziałek 29 maja Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to dzień odpustu w naszej parafii z okazji rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Kłobuckiej. Na Mszę św. na godzinę 18.00 zapraszamy parafian, asystę a szczególnie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. a w ten dzień będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia. Próba dla dzieci rocznicowych będzie w piątek 26 maja o godz. 18.30 a po niej okazja do spowiedzi św.
  2. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu odbędzie się w środę po południu. Godzina 16.00 – SP nr 2 oraz Św. Dominika Savio (próba liturgiczna), godzina 16.30 – wszystkie dzieci (próba śpiewu), 16.50 – SP nr 1 i 3 (próba liturgiczna). Uroczystość I Komunii św. w tym roku odbędzie się 4 czerwca na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00. Serdeczna prośba, by osoby uczęszczające na te Msze św. w tym dniu wybrały inną godziną. Część ławek będzie zarezerwowana dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
  3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji oraz miejsca ustawienia ołtarzy będą takie jak w ubiegłym roku: I ołtarz przy Starostwie Powiatowym, II przy Zespole Szkół nr 2 im. ks. Jana Długosza, III przy rondzie a IV przy Szkole Podstawowej nr 2. Prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy mieszkańców z pobliskich ulic oraz innych chętnych.
  4. Kilka dni temu zostały ogłoszone wyniki I Regionalnego Konkursu Plastycznego W Kłobuckim kościele jest skarbów wiele organizowanego przez naszą parafię. W konkursie brało udział blisko 180 prac związanych z wizerunkiem Matki Bożej Kłobuckiej. Gala finałowa z wręczeniem nagród odbędzie się w najbliższy piątek – 26 maja – MOK w Kłobucku o godz. 11.00. Będą wystawione wszystkie prace. Na to wydarzenie zapraszamy wszystkie osoby, które brały w nim udział. Dla wszystkich uczestników czekają nagrody.
  5. Zachęcamy do lektury Niedzieli oraz Nowin Parafialnych.
  6. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.