1. Jutro obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to dzień odpustu w naszej parafii z okazji rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Kłobuckiej. Na Mszę św. z procesją na godzinę 18.00 zapraszamy parafian, asystę, chór, poczty sztandarowe a szczególnie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św.
  2. W środę kończy się miesiąc maj. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych przed obliczem Matki Bożej w kościele a także osobom, które gromadziły się przez cały maj przy kapliczce i krzyżu przy ul. Zakrzewskiej oraz na rogu ulic Słowackiego i Sienkiewicza. Od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 ku czci Serca Jezusowego.
  3. W tym tygodniu zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00
  4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w tym tygodniu odbędzie się w środę po południu według takiego samego porządku jak do tej pory oraz w piątek o godz. 16.00 (wszystkie dzieci). W sobotę odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dla dzieci i rodziców. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 będziemy obchodzić uroczystość I Komunii św. Serdeczna prośba, by osoby uczęszczające na te Msze św. w tym dniu wybrały inną godziną. Część ławek będzie zarezerwowana dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 10.30 Trasa procesji oraz miejsca ustawienia ołtarzy będą takie jak w ubiegłym roku. Po procesji nie będzie już Mszy św. Prosimy o pomoc przy budowie ołtarzy mieszkańców z pobliskich ulic oraz innych chętnych.
  6. W miniony piątek odbyła się w MOK w Kłobucku Gala Finałowa Konkursu Plastycznego W kłobuckim kościele jest skarbów wiele – Matka Boża kłobucka w moich oczach organizowanego przez naszą parafię. Dziękujemy wszystkim wykonawcom prac plastycznych oraz instytucjom i osobom, które finansowo wsparły to piękne dzieło, wszystkim zaangażowanym i wolontariuszom a w sposób szczególny Pani Joannie Smolińskiej – reprezentującej PRD naszej parafii oraz księdzu Pawłowi – wikariuszowi naszej parafii za pomysł konkursu, za ogrom pracy jaki włożyli w przygotowanie i poprowadzenie Gali Finałowej a także Pani Małgorzacie Smolińskiej za pomoc w przygotowaniu wystawy. Wystawę możemy obejrzeć w kościele a jutro będzie jej oficjalne otwarcie po Mszy św. wieczornej.
  7. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela. W sprzedaży jest także kwartalnik, nowe pismo Niedziela w cenie 15 zł.
  8. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.