1. W miniony czwartek zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała uroczystą procesją wokół Rynku św. Jana Pawła II. Dziękuję za obecność ze sztandarem i zaangażowanie druhom strażakom z OSP w Kłobucku, Żywemu Różańcowi za obecność ze sztandarem oraz różańcem noszonym przez całą oktawę w procesji, Wojownikom Maryi za zaangażowanie w oktawie oraz za niesienie w procesji ikony Matki Bożej Kłobuckiej, paniom z asysty, dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz ministrantom. Dziękuję także księdzu kanonikowi za przewodniczenie Mszy św. i procesji na zakończenie oktawy. Dziękuję naszej policji za troskę o nasze bezpieczeństwo podczas procesji.
  2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie 21 czerwca 2023 (w najbliższą środę) o godz. 19.00 na plebanii.
  3. W piątek z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy Dyrekcje Szkół, Nauczycieli, Pracowników Szkół, młodzież i dzieci na Mszę św. o godz. 8.00 by podziękować Panu Bogu za miniony rok nauki.
  4. W sobotę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu przypada 6 rocznica święceń biskupich Biskupa Andrzeja Przybylskiego.
  5. Wszystkich chętnych, którzy przyjęli w ubiegłym roku i w ostatnim czasie Szkaplerz Święty, zapraszamy do udziału w 25 Ogólnopolskim Spotkaniu Rodziny Szkaplerznej, które odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej k. Krzeszowic w dniu 22 lipca. Pragniemy w ten sposób podziękować Maryi za to, że obdarowała naszą parafię Szkaplerzem Świętym a Bogu za dar Jego Matki. Chętni na wyjazd 22 lipca do Czernej proszeni są o zgłaszanie swojego udziału do zakrystii lub do Pana Andrzeja Karaudy. Koszt wyjazdu, który jest uzależniony od ilości uczestników, jak również program spotkania podamy w późniejszym terminie. Informacje będą także umieszczone w gablocie w kruchcie kościoła. Dziękujemy także wszystkim, którzy troszczą się o misje. W ubiegłą sobotę i niedzielę na misje karmelitańskie w Rwandzie i Burundi zebrano 2050 zł. Niech Bóg wynagrodzi za dar serca.
  6. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela. W sprzedaży jest także kwartalnik, nowe pismo Niedziela w cenie 15 zł. W przyszłą niedzielę ukaże się nowy – 64 – numer Nowin Parafialnych.
  7. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.