1. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Przygotowujemy się do tego święta poprzez nowennę, którą odmawiamy każdego dnia po Mszy św. porannej. Z tej okazji w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza. Uczestników pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej w dniu 22 lipca prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości 85 zł u Pana Andrzeja Karaudy. Koszt pielgrzymki obejmuje przejazd, obiad i ubezpieczenie. Mamy jeszcze trzy wolne miejsca.
  2. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów w Pieninach. Szczegółowy program jest zamieszczony w gablotach. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 720 zł oraz 25 euro. Zapisy i wpłaty przyjmuje Stefan Sitkiewicz.
  3. W okresie wakacji ze względu na urlopy księży może się zdarzyć, że okazja do spowiedzi będzie tylko na 20 minut przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  4. W piątek zatrzyma się w naszej parafii piesza pielgrzymka poznańska. Pielgrzymi w liczbie 400 osób przybędą do nas około godziny 19.00. Natomiast Grupa Rodzinna zatrzyma się na nocleg w Zakrzewie w liczbie 90 osób. Pielgrzymi w większości mają zapewniony nocleg, dlatego dziękuję za otwartość i gościnność. Pielgrzymi zapraszają nas na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się o godz. 21.00 przed pomnikiem Św. Jan Pawła II.
  5. Informacje dotyczące naszych pielgrzymek na Jasną Górę: piesza odbędzie się w sobotę 19 sierpnia, natomiast rowerowa także w sobotę 26 sierpnia.
  6. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela. Jest także do nabycia w cenie 7 zł nowy numer Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim m.in. wspomnienia o naszych  pielgrzymkach do Grecji i Szlakiem Piastowskim i o ważniejszych wydarzeniach  w parafii.
  7. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia a korzystającym z wakacji i urlopów dobrego i bezpiecznego wypoczynku.