1. Dziś z okazji wspomnienia Matki Bożej z Góry Karmel po Mszy św. o godz. 12.00 będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza. Uczestników pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej w dniu 22 lipca informujemy, iż wyjazd na pielgrzymkę będzie o godz. 6.00 z Rynku Św. Jana Pawła II, koło kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą składanych krzesełek, oraz coś przeciwdeszczowego lub dla ochrony przed słońcem. Prosimy także o punktualność. Powrót około godziny 18.00.
  2. W piątek zatrzymała się w naszej parafii piesza pielgrzymka poznańska. W imieniu pielgrzymów bardzo serdecznie dziękuję Dyrekcji Szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Zespołu Szkół nr 2, a także rodzinom, które przyjęły i ugościły pielgrzymów.
  3. W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do modlitwy w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka.
  4. Z okazji zbliżającego się wspomnienia Św. Krzysztofa informujemy, iż poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. a także w sam dzień patrona kierowców, 25 lipca (przyszły wtorek). Pojazdy do poświęcenia ustawiamy w Rynku Św. Jana Pawła II oraz na placu przy plebanii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje.
  5. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów w Pieninach. Szczegółowy program jest zamieszczony w gablotach. Zapisy i wpłaty przyjmuje Stefan Sitkiewicz.
  6. W okresie wakacji ze względu na urlopy księży może się zdarzyć, że okazja do spowiedzi będzie tylko na 20 minut przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  7. Informacje dotyczące naszych pielgrzymek na Jasną Górę: piesza odbędzie się w sobotę 19 sierpnia, natomiast rowerowa także w sobotę 26 sierpnia. Zapisy niebawem.,
  8. Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela. Jest także do nabycia w cenie 7 zł nowy numer Nowin Parafialnych. Przeczytamy w nim m.in. wspomnienia o naszych pielgrzymkach do Grecji i Szlakiem Piastowskim i o ważniejszych wydarzeniach w parafii.
  9. Drogim solenizantom oraz jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia a korzystającym z wakacji i urlopów dobrego i bezpiecznego wypoczynku.