1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. Udekorujmy nasze domy flagami. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w intencji naszej ojczyzny.
  2. W środę wspominamy Św. Rocha. Z tej okazji zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo przed jego figurą, przy zbiegu ulic Staszica i Zakrzewskiej. Serdecznie zapraszamy.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Duchowej Odnowy Kłobucka. Także w czwartek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  4. W sobotę 19 sierpnia wyruszy dekanalno – parafialna pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 7.00. Wyjście o godz. 8.05. Wejście przed Szczyt Jasnogórski o godz. 13.20, Droga Krzyżowa o godz. 13.45. W kolejną sobotę – 26 sierpnia odbędzie się pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Przy zapisie na pielgrzymkę pieszą wpłacamy 10 zł a na rowerową 20 zł. Można także nabyć dodatkowe gadżety: znaczki, chusty i czapki. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Prosimy, by nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę.
  5. W tygodniu pielgrzymkowym, w piątek 25 sierpnia, wyjątkowo zamiast Apelu na rynku, na prośbę Księdza Arcybiskupa zapraszamy na wyjazd autokarowy do Częstochowy. Odbędzie się wtedy uroczyste rozpoczęcie przygotowań do przyszłorocznego nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej w parafiach naszej archidiecezji. Wyjazd w piątek, 25 sierpnia o godz. 16.00. Szczegółowy program umieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Koszt 20 zł.
  6. W tym tygodniu gościliśmy pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę z Gdyni oraz zielonogórsko-gorzowską. Dziękuję Dyrekcjom Szkół oraz rodzinom z naszej parafii za przyjęcie pielgrzymów.
  7. W okresie wakacji ze względu na urlopy księży może się zdarzyć, że okazja do spowiedzi będzie tylko na 20 minut przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  8. W tym tygodniu zakończyliśmy kolejny etap związany z renowacją stalli od strony zakrystii. Kolejnym etapem będzie złocenie przodu stalli. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. Także ku końcowi zmierza remont dwóch kapliczek w naszym mieście.
  9. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia a korzystającym z wakacji i urlopów dobrego i bezpiecznego wypoczynku.