1. Bóg zapłać za modlitwę uczestnikom nabożeństwa przy kapliczce Św. Rocha. Dziękujemy także Druhom Strażakom z OSP Kłobuck za przygotowanie nagłośnienia i zabezpieczenie terenu oraz naszej policji.
  2. W miniony czwartek wraz z delegacją z naszej parafii odebraliśmy w Warszawie relikwie Św. Andrzeja Boboli – Męczennika i Patrona Polski. W najbliższym czasie zostanie zakupiony relikwiarz i nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii.
  3. W dniu wczorajszym odbyła się piesza pielgrzymka dekanalno – parafialna na Jasną Górę. Bóg zapłać uczestnikom oraz księdzu Pawłowi za wspólne pielgrzymowanie oraz modlitwę. Serdeczne podziękowania składam Druhom z OSP w Kłobucku za zabezpieczenie trasy pielgrzymki oraz za poczęstunek kawą i herbatą w Białej z wygospodarowanego własnego budżetu. Dziękuję Zespołowi Muzycznemu, osobom niosącym krzyż, tabliczkę z nazwą dekanatu  oraz nagłośnienie. Bóg zapłać Panu Burmistrzowi za ufundowanie pamiątek dla najmłodszych i najstarszych pielgrzymów. W najbliższą sobotę 26 sierpnia odbędzie się pielgrzymka rowerowa z naszej parafii na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
  4. W najbliższy piątek – 25 sierpnia,  zapraszamy na wyjazd autokarowy do Częstochowy.  Wyjazd o godz. 16.00. Szczegółowy program umieszczony jest w gablotach oraz na stronie internetowej naszej parafii. Koszt 20 zł. Podczas tych uroczystości delegacje z parafii otrzymają Parafialne Księgi Zawierzenia. Prosimy o zabranie ze sobą krzesełek i coś przeciwsłonecznego i przeciwdeszczowego
  5. W dniu 24 sierpnia 2023 r. (czwartek) o godzinie 18.50 (po Mszy św. wieczornej) pragniemy poświęcić i odprawić krótkie nabożeństwo w wyremontowanej kapliczce znajdującej się na terenie parafii pw. Św. Marcina, przy ulicy Ks. Jana Długosza. W trakcie tego wydarzenia zostanie również podany krótki rys historyczny tego obiektu. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian. Liczymy na obecność Członków Rady Parafialnej, Kół Różańcowych oraz innych Organizacji. Bardzo liczymy na pomoc Druhów Strażaków z OSP Kłobuck.
  6. W czwartek i w niedzielę w porze obiadowej zatrzyma się przy naszym kościele piesza pielgrzymka Ziemi Wieluńskiej.
  7. Uczestnicy Pielgrzymki do Sanktuariów w Pieninach proszeni są o dokonanie wpłaty drugiej raty w wysokości 400 zł i 25 euro. Należy mieć z sobą program z wcześniejszym potwierdzeniem. Wpłaty przyjmuje Pan Stefan Sitkiewicz w terminie do 10 września br.
  8. W okresie wakacji ze względu na urlopy księży może się zdarzyć, że okazja do spowiedzi będzie tylko na 20 minut przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  9. W przyszłą niedzielę na prośbę Caritas zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych powodzian na Słowenii.
  10. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia a korzystającym z wakacji i urlopów dobrego i bezpiecznego wypoczynku.