1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy kilka religijnych wydarzeń w naszej parafii: poświęcenie odnowionej kapliczki – dziękuję Władzom Miasta i Gminy Kłobuck za sfinansowanie tego dzieła oraz Radnym, a szczególnie Panu Andrzejowi Sękiewiczowi, za trud i troskę o znaki naszej chrześcijańskiej kultury i dziedzictwa po naszych przodkach. Dziękuję ks. Pawłowi oraz uczestnikom pielgrzymek: autokarowej i rowerowej na Jasną Górę. W tych wydarzeniach brali udział i z wielkim zaangażowaniem pomagali nam Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kłobucku. Bóg zapłać.
  2. W czwartek i piątek w porze obiadowej zatrzymały się przy naszym kościele piesze pielgrzymki: Ziemi Wieluńskiej, dekanatu krzepickiego oraz  Łubnic.
  3. Uczestnicy Pielgrzymki do Sanktuariów w Pieninach proszeni są o dokonanie wpłaty drugiej raty w wysokości 400 zł i 25 euro. Należy mieć z sobą program z wcześniejszym potwierdzeniem. Wpłaty przyjmuje Pan Stefan Sitkiewicz w terminie do 10 września br.
  4. W piątek przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie oraz w intencji poległych i pomordowanych w obronie ojczyzny.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. Niech będzie to także okazja do spowiedzi przed rozpoczynającym się niebawem nowym rokiem szkolnym. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem od godz. 9.00. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
  6. W ramach XXII Dni Długoszowskich – 16 września w sobotę – planowany jest Rajd Rowerowy Szlakiem Jana Długosza „Wieniawa” do Nowej Brzeźnicy i z powrotem. Start przy pomniku ks. Jana Długosza na Rynku o godz. 10.00. Chętni mogą się zapisywać u ks. Pawła lub u Pana Andrzeja Sękiewicza. Wszystkie opłaty, jak ubezpieczenie oraz inne atrakcje ponoszą Organizatorzy – Stowarzyszenie „Wieniawa”. Zapisy do 14 września (tj. do czwartku).
  7. W okresie wakacji ze względu na urlopy księży może się zdarzyć, że okazja do spowiedzi będzie tylko na 20 minut przed Mszą św. poranną i wieczorną.
  8. Od piątku wracamy po okresie wakacyjnym do Mszy św. o godz. 6.30.
  9. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dziś na prośbę Caritas jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych powodzian na Słowenii.
  10. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia a korzystającym z wakacji i urlopów dobrego i bezpiecznego wypoczynku.