1. Jutro z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników Obsługi i Administracji, rodziców, dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 8.00. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie przyborów
  2. W piątek obchodzimy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie ziarna do siewu oraz zawierzymy się Matce Bożej na czas zbliżającego się Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach naszej archidiecezji. Przekażemy także Księgę Zawierzenia, w której będzie można zawierzać Matce Bożej nasze rodziny.
  3. W sobotę przypada XVII rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwach polecamy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.
  4. Uczestnicy Pielgrzymki do Sanktuariów w Pieninach proszeni są o dokonanie wpłaty drugiej raty w wysokości 400 zł i 25 euro. Należy mieć z sobą program z wcześniejszym potwierdzeniem. Wpłaty przyjmuje Pan Stefan Sitkiewicz w terminie do 10 września br.
  5. W czwartek 7 września o godzinie 18.50 (po Mszy św. wieczornej), pragniemy poświęcić i odprawić krótkie nabożeństwo w kolejnej wyremontowanej kapliczce znajdującej się na terenie parafii pw. św. Marcina, tym razem przy ulicy Okólnej. W trakcie tego wydarzenia zostanie również podany krótki rys historyczny obiektu. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy Wszystkich Parafian. Liczymy na obecność Członków Rady Parafialnej, Kół Różańcowych oraz innych wspólnot. Mamy nadzieję, że i tym razem również pomogą nam  niezastąpieni Druhowie Strażacy z OSP Kłobuck.
  6. W najbliższą niedzielę 10 września rozpoczynają się XXII Dni Długoszowskie. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronach internetowych. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.
  7. W ramach XXII Dni Długoszowskich – 16 września w sobotę – planowany jest Rajd Rowerowy Szlakiem Jana Długosza „Wieniawa” do Nowej Brzeźnicy i z powrotem. Start przy pomniku ks. Jana Długosza na Rynku o godz. 10.00. Chętni mogą się zapisywać u ks. Pawła lub u Pana Andrzeja Sękiewicza. Wszystkie opłaty, jak ubezpieczenie oraz inne atrakcje ponoszą Organizatorzy – Stowarzyszenie „Wieniawa”. Zapisy do 14 września (tj. do czwartku).
  8. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania z grupami istniejącymi przy naszym sanktuarium. Ministrantów oraz kandydatów do LSO zapraszamy w soboty na godz. 10.00 do zakrystii – otwarte będzie wejście przy prezbiterium. Kandydatów do scholi zapraszamy w niedzielę o godz. 9.30 do salki na wikariacie. Spotkania chórzystów oraz kandydatów do chóru w czwartki po Mszy św. wieczornej na wikariacie, Natomiast w pierwsze poniedziałki miesiąca, a więc już jutro po Mszy św. wieczornej na wikariacie spotkanie Kręgu Biblijnego.
  9. Drogim Solenizantom oraz Jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej oraz dobrego zdrowia.