1. W miniony piątek w Święto Narodzenia NMP zawierzyliśmy naszą parafię Maryi na czas Nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafiach naszej archidiecezji. Przed ołtarzem Matki Bożej na stoliku znajduje się Księga Zawierzenia, do której możemy wpisywać prośby i podziękowania oraz modlitwy zawierzenia: nasze osobiste i naszych rodzin. Prosimy nie zabierać Księgi Zawierzenia do domów, a wpisy dokonywać przed Mszami świętymi.
  2. Rozpoczynają się XXII Dni Długoszowskie. Szczegółowe informacje w gablotach i na stronach internetowych. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. 16 września w sobotę – planowany jest Rajd Rowerowy Szlakiem Jana Długosza „Wieniawa” do Nowej Brzeźnicy i z powrotem. Start przy pomniku ks. Jana Długosza na Rynku o godz. 10.00. Chętni mogą się zapisywać u ks. Pawła lub u Pana Andrzeja Sękiewicza. Wszystkie opłaty, jak ubezpieczenie oraz inne atrakcje ponoszą Organizatorzy – Stowarzyszenie „Wieniawa”. Zapisy do 14 września (tj. do czwartku). W przyszłą niedzielę na zakończenie XXII Dni Długoszowskich Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył  ks. prał. Jerzy Bielecki – kanonik honorowy kapituły przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie i członek Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego
    w Jerozolimie. Homilię wygłosi ks. Michał Cichoń – filolog klasyczny, tłumacz dzieła ks. Macieja Miechowity pt. Chronica Polonorum, stanowiącego kontynuację dorobku dziejopisarskiego ks. Jana Długosza. Na Eucharystii obecni będą Członkowie Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz Członków Rady Parafialnej, Poczty sztandarowe, Organizacje kościelne. Natomiast po Mszy św. wieczornej – w przyszłą niedzielę 17 września – zapraszamy wszystkich do naszej świątyni na koncert religijny w wykonaniu legendy polskiej muzyki – Pana Józefa Skrzeka (założyciela i lidera słynnej  grupy SBB).
  3. W czwartek rozpoczyna się nasza pielgrzymka autokarowa. Odjazd o godz. 05.45. Prosimy o punktualność.
  4. Katecheza przed sakramentem bierzmowania dla klas VI odbędzie się we wtorek 12 września o godz. 16.00 a dla klas VII w środę 13 września, także o godz. 16.00. Spotkania odbywają się w kościele.
  5. Zapraszamy na spotkania formacyjne dla Rodziny Szkaplerznej, które odbywać się będą w trzeci poniedziałek każdego miesiąca. Na spotkaniach formacyjnych pragniemy wspólnie oddawać nie tylko cześć Matce Bożej, ale także poznawać doskonałe życie Maryi i uczyć się naśladowania jej cnót w codziennym życiu, aby żyć w głębokiej jedności z Chrystusem. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 września, po wieczornej Mszy św. około godz. 18.30 w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy.
  6. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zadbajmy o nasze przydrożne krzyże i kapliczki.
  7. W tym tygodniu zakończone zostały prace związane ze złoceniem stalli od strony zakrystii.
  8. Drogim Jubilatom oraz Solenizantom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i dobrego zdrowia.